Okolo Linhartu v lázeňských lesích nad Karlovými Vary se konalo jedno z kol žebříčku západočeské oblasti v orientačním běhu.

Ve vycházkovém prostoru, kde je spousta chodníků pro korzování, vyhlídek a jiných zajímavých míst, se nalézá i něco příkrých svahů, těžko průchodných hustníků či podmáčených koutů. Tam se noha lázeňského návštěvníka těžko někdy podívá, zato orientační běžci kvůli hledání kontrol museli tato místa zevrubně prosmýčit.

Ve startovním poli hlavní kategorie mužů H 21 se objevil také lyžařský reprezentant Milan Šperl, a kupodivu si nevedl až tak špatně. Základy orientačního běhu má z dětství. V roce 1990 coby desetiletý klouček dokonce vyhrál na VI. ročníku v kategorii H 10 mariánskolázeňské vícedenní závody Jarní trojúhelník

Jeho páté místo mezi devatenácti startujícími bylo dobré. Na specialisty to ale zdaleka nestačilo. Aktuálně 25. muž republikového žebříčku Karel Rambousek ze Sokolova, jenž zvítězil v čase 48 minut a 32 sekund, mu na 7,1 km dlouhé trati nadělil třináct minut.
O den později se závodníci přesunuli na Sokolovsko severně od obce Svatava. V příkrých svazích nad stejnojmennou říčkou cedil krev každý, kdo vyběhl. Však má také tento tradiční závod už třicet tři let název Sokolovský krvák.

Stavitel tratí tentokrát moc neodhadl možnosti výkonnostních běžců ve značně kopcovitém terénu v nejvyšším stupni vegetace. V mnoha kategoriích se ti nejlepší dostali pouze k rychlosti dvaceti minut na jeden vzdušný kilometr. Nebo je naopak odhadl velice dobře a připravil právě takové tratě, které všechny prověří hlavně z té morálně volní stránky.

Naštěstí bylo poměrně hezké počasí a v cíli dobře vybavený bufet, a tak závodníci na prožité útrapy rychle zapomněli.
Dvacetičlenná výprava závodníků z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK si nevedla nijak nadprůměrně, nicméně několik umístění na stupních vítězů získala po oba dny.

Jako přes kopírák běželi Jan Fišák a Jan Sklenář v kategorii H 55. Fišák byl pokaždé první, Sklenář třetí. Dvakrát na bedně stanula také Martina Kamarytová v kategorii D 35 (2. a 3.).

V sobotu na Linhartu se dařilo ještě Kathrin Bínové (3. v kat. D 35), Janě Sklenářové (2. v kat. D 45), Stanislavě Opavové (3. v kat. D 45) a Romanu Bínovi (2. v kat. H 18).

Nad Svatavou se pak činili Magda Sklenářová (3. v kat. D 14), Vít Macura (1. v kat. H 12) a Petr Kunc (3. v kat. H 21).
Několik pěkných umístění zaznamenali také členové KČT Aš. Dvakrát třetí doběhl Marek Šulc v kategorii H 16 a třetí a první skončil Jiří Frank v kategorii H 14. Druhý byl na sokolovském závodě Václav Chotětický v kategorii H 45 a překvapivé první místo v kategorii D 35 patřilo nové ašské akvizici Jitce Kovářové.

Druhou příčku obsadil v prvním závodě Jaroslav Jirásek z Chebu, který běžel v kategorii H 55.