Po delší době se v západočeské oblasti běžel závod ve sprintu v podobě dané soutěžním řádem - rychlý závod v městské zástavbě, eventuálně její parkové části, kdy se časy vítězů pohybují okolo 15-20 minut.
Orientačně zvládne takový závod i úplný začátečník. Rozhodující v něm nejsou jen atletické dispozice, ale i rychlost rozhodování, zda překážku, jíž je třeba blok domů, oběhnout zleva či zprava.

Ztráty způsobené špatnou volbou nejsou v porovnání se závodem v lese nijak vysoké – maximálně pár desítek sekund – zato se prakticky nedají zlikvidovat. Na nich se velkou měrou podílí i měřítko mapy (1:5000). Přeběhnout nějakou odbočku není vůbec problém.
Organizaci sprintu, jež byl zároveň přeborem oblasti na této distanci, si vzal na starost oddíl z Kralovic na Plzeňsku, kde se akce konala.
Členům Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK se více dařilo v dospělých kategoriích. Z devíti jejich medailí byla jen jedna dorostenecká. Tu získal Martin Bína v kategorii H 18.

První byli rovněž: Radmila Miturová v kategorii D 35, Stanislava Opavová v kategorii D 45, Jan Michalec v kategorii H 45 a Jan Sklenář v kategorii H 55.
Druhá místa obsadily Eliška Kuncová v kategorii D 21, Kathrin Bínová v kategorii D 35 a Jana Sklenářová v kategorii D 45, třetí byl Jan Fišák v kategorii H 55.

Jedno umístění na stupních vítězů vyběhl pro KČT Aš Jiří Frank prvním místem v kategorii H 12.
Mezi mariánskolázeňské veterány v kategorii H 55 se na druhé místo vklínil Jaroslav Jirásek z Chebu. O jejich vyrovnanosti svědčí to, že se všichni medailisté vtěsnali do sedmnácti sekund.