Už loni na podzim, kdy nemálo západočeských orientačních běžců zavítalo na dvojkolo pražského žebříčku do Sklárny u Žihle, se zdálo, že by občasné společné závody mohly být přínosem pro všechny.
Právě uplynulý víkend to jen potvrdil. Pražané a Západočeši si závody pořádané nedaleko sebe rozdělili.
Největším kladem je daleko větší účast a tím pádem vyšší konkurence a sportovní úroveň.

Západočeši, kteří nejezdí na republikové závody, mohli být dost překvapeni, že místo zhruba sto padesáti běžců je jich na shromaždišti téměř šest set, a že i obvyklý oblastní výkon, za něž stanou kolikrát na stupních vítězů, stačí s bídou na umístění v první desítce.
Sobotní závod v režii Pragy Praha v Tisu u Blatna nabídl fyzicky i mapově náročné tratě v místy dost kopcovitém terénu, kde byly kontroly umístěny převážně do kamenitých tvarů.

Spíše běhavější nedělní tratě ve zvlněné krajině, které připravili členové KOS Jesenice zavedly běžce hlavně do hustníků a zarostlých pasek. Těch museli závodníci prorážet bezpočet.

Devět z patnácti borců z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK si vedlo slušně po oba dny. Nejlépe zaběhla starší dorostenka Eliška Kuncová. Ta byla pokaždé druhá v kategorii že D 21K. Neúčast na delší a náročnější trati v kategorii D 21 L odůvodnila tím, že se nechtěla příliš unavit před Mistrovstvím ČR na dlouhé trati, jež se koná tuto sobotu u Brna.

Ani dalších osm lázeňáků nebylo až na výjimky se svými výkony nespokojeno. V žebříčku ZČO by to většinou stačilo na bednu. Byli to Jana Sklenářová (6. a 7. v kat. D 16), Radmila Miturová (7. a 3. v kat. D 35L), Roman Bína (dvakrát sedmý v kat. H 16), Martin Bína (8. a 3. v kat. H 18), Petr Kunc (22. v kat. H 21L a 1. v kat. H 21K), Josef Milota (21. a 13. v kat. H 21L), Jan Sklenář (4. a 1.v kat H 55) a Jan Fišák (6 a 4. v kat. H 55).

Ze závodníků KČT Aš se dvakrát objevil na pátém místě Jiří Frank v kategorii H 12. V sobotu překvapil druhým místem Marek Šulc v kategorii H 16 a v neděli i přes jednu větší chybu zaběhl pěkně Karel Pilař – druhý nejrychlejší ze Západočechů, jež byl dvanáctý v hlavní kategorii mužů H 21L (40 účastníků, 13 km). Sedmou a pátou příčku obsadil Jaroslav Jirásek z Chebu v kategorii H 55. ⋌(jomi)