Na přelomu února a března, kdy ještě byla všude spousta sněhu, uspořádal Klub orientačního běhu Sokolov dvě různé sportovní akce.

Tou první byl IX. ročník přespolního běhu „O Vítězství v únoru“, po němž následoval přebor západočeské oblasti v lyžařském orientačním běhu.
V obou závodech startovalo také několik sportovců z Chebska. Někteří z nich se dokázali prosadit na stupně vítězů.

28. února se v sokolovském parku u plaveckého stadiónu v běžeckém závodu tvrdě bojovalo. Neslavným událostem starým více jak padesát let se ten den ale vůbec nepodobal. Nikdo se nevracel z Hradu, ba ani žádná lůza nechřestila zbraněmi.

Jediný výstřel, který zazněl v 10 hodin, byl startovní. Na jeho ozvěnu se na tratě vydalo téměř šest desítek účastníků všeho věku.
Nejdelší trať (9,5 km) měli pochopitelně muži. Roli favorita potvrdil domácí Jan Sokol, jenž proběhl cílem v čase 35 minut a 52 sekund. Na hezké páté příčce skončil ašský veterán Karel Pilař (38:48).

Pro veterány bylo připraveno sedm kilometrů. Čas karlovarského Kožáka (27:25) nikdo příliš neohrozil. Jan Michalec z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK byl v této kategorii šestý za 33 minut a 6 sekund.

Nandala mu to jeho oddílová kolegyně Eliška Kuncová (30:40), vítězka kategorie žen, která absolvovala stejnou délku.

O něco méně odvážlivců se 1. března v Lobzech u Březové postavilo na vratká prkýnka. Lyžařský orientační běh se na západu Čech pořádal… No, to už asi nikdo ani nepamatuje. O to větší bylo očekávání.

Stopy nebyly projeté rolbou či skútrem, jeden obětavý sokolovský lyžař tu práci ale zastal. Správné namazání bylo samozřejmě trochu loterií. V lese to mírně přimrzalo, na otevřených plochách byla místy i voda.

Závod s volným pořadím kontrol měl stejně jako přespolák hromadný start.

V hlavní mužské kategorii H 21 s osmi kontrolami zvítězil přesvědčivě Kubín z Karlových Varů (61:35). Další příčky patřily borcům z Chebska v tomto pořadí: Karel Pilař (67:30), Jindřich Kovář (70:24, oba z Aše) a Petr Kunc z Mariánských Lázní (77:53).
Ženskou kategorii D 21 (6 kontrol) vyhrála Eliška Kuncová (68:13) a stejného výsledku dosáhl mezi veterány nad 35 let (7 kontrol) Jan Michalec (80:06).