U příle­žitosti blížícího se prvního závodu seriálu Mistrovství světa, neboli GRAND PRIX na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních, který se koná 20. června 2009, uspořádali organizátoři na městském úřadu v Mariánských Lázních tiskovou konferenci.

Jeden z hlavních organizátorů a šéf mariánskolázeňského automotoklubu Miroslav Musil prozradil novinářům, že že kromě organizačních příprav museli pořadatelé zajistit pro ovál sto dvacet tun speciálního písku a dále pak museli zajistit výměnu 250 metrů nové bariéry kvůli bezpečnosti diváků.

„Hostíme akci světového významu. Další závody se pojedou už jen v Německu a Francii. A aby diváci měli opravdu kvalitní podívanou, připravili jsme pro ně i zpestření v podobě závodu evropské série čtyřkolek a Flattrack.“

Favorit mariánskolázeňského Grand Prix je podle Musila jasný – Gerd Riss. „Je to osminásobný mistr světa a dlouhou dobu nikomu titul nepůjčil. Budou tu však startovat i další kvalitní jezdci, kteří by nmohli do konečného umístění zasáhnout. Z našich se objeví ve startovním poli Zdeněk Schneiderwind a divokou kartu za druhé místo z mistrovství republiky dostal Pavel Ondrašík. Potěšitelné je, že druhým náhradníkem je mariánskolázeňský jezdec Marek Čejka,“ uvedl Musil, který by si přál vysokou diváckou návštěvu. „Jak je vidět, počasí je nevyzpytatelné. Necháme se překvapit,“ dodal.