Za krásného počasí se v Mariánských Lázních jelo finále mistrovství České republiky jednotlivců na dlouhé ploché dráze.
Startovní listina nabízela hned několik favoritů, ale nejvíce se věřilo našemu jezdci Zdeňku Schneiderwindovi obzvláště po výkonu při finále mistovství světa právě v Mariánských Lázních v květnu, kdy skončil na čtvrtém místě. Velkými soupeři mu byli Ital Milanese a Němec Schutzbach, ale také Češi Ondrašík a Wolff. K velkému překvapení také jediná žena na startu Nynke de Jong z Holandska.

V boji o traťový rekord zvítězil Němec Schutzbach a získal prémii 100 euro, druhý byl náš Schneiderwind a získal 50 euro.
Po odjetí osmi jizd základního rozpisu se jelo velké finále se sedmi jezdci. Po startu se sváděly veliké a lité souboje, nakonec se v čele usadil náš jezdec a probíhal boj o druhé a třetí místo, když jediná žena v poli tvrdě naháněla účastníka světové finálové série. Dramatické finále, které diváky zvedalo ze sedadel, skončilo s těmito výsledky: Mistrem České republiky pro letošní rok se zcela zaslouženě stal náš reprezentant Zdeněk Schneiderwind a potvrdil tím svoje kvality. Na druhém místě dojel němec Sirg Schutzbach, třetí místo za obrovské podpory publika obsadila Nynke de Jong z Holandska, na čtvrtém místě skončil Ital Milanese, pátý náš jezdec Richard Wolff, šestý Pavel Ondrašík a sedmý Karel Kadlec – oba borci z České republiky.

Vyhlášení výsledků se konalo v depu, kam mohli i diváci a právě ti vytvořili nádhernou atmosféru a to nejen našemu vítězi, ale i ostatním jezdcům. Letošní finále bylo důstojné a všichni se již těší na další závody, které se v Mariánských Lázních pojedou v příštím roce.

(mičm)