Po čtyřech letech se česká výprava opět vypravila do Moldávie na žákovské mistrovství Evropy (IARU R1) v rádiovém orientačním běhu.
V roce 2004 jelo 14 závodníků, dva trenéři a autobus se dvěma řidiči, platilo se 100 € na čtyři dny na osobu, bydleli v Kišiněvě v hotelu NATIONAL a při účasti 5ti zemí (RUS, UKR, MOL, POL, CZE) přivezli devět medailí. Letos jelo jen sedm závodníků, dva trenéři a mikrobus, platili 120 € na tři dny na osobu, bydleli u řeky Dněstr v obci Vadul Lui Voda asi 20 km od Kišiněva v rekreačním středisku FRANZELUZA a při účasti 13ti zemí přivezli pět medailí.
Českou výpravu mimo Chebských Lucie Samuelové (kat. D15) a Miroslava Vlacha st. (vedoucí výpravy) tvořili Ondřej Šimáček, Martin Šimáček (Pardubice), Čeněk Havelka (Praha) v kategorii M15, Pavla Horová, Alžběta Lehárová (Pardubice), Lucie Zachová (Praha) v kategorii D15 a Jaroslav Zach jako doprovod.

Účast na letošním MEŽ v ROB byla výrazně lepší než v roce 2004, mimo Čechů se zúčastnily výpravy Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Polska, Slovenska, Maďarska, Chorvatska, Bulharska, Rumunska, Litvy, Kazachstánu a domácí Moldávie. Organizační tým se skládal z domácích pořadatelů, dále z rozhodčích z Polska, Ruska a Ukrajiny. Závodilo se v lesích asi 25 km severně od Kišiněva. Stavitelem tratí pro oba dva dny byl Anatolij Petrov z Ruska. Pořadatelé celkem nešťastně zvolili paralelní starty, tzn., že v jedné kategorii startují dva závodníci současně. K našemu Ondrovi los dvakrát přiřkl slovenského závodníka, což nebylo zrovna příjemné, neboť Slováci jsou dobří běžci a byl předpoklad, že jim Ondra neuteče.

Závod v pásmu 144 MHz
Závod v pásmu 144 MHz umístěním startu a cíle a rozmístěním kontrol nepřinesl žádné překvapení. Kluci hledali všechno, holky bez dvojky. Start byl na kopci, cíl na opačné straně mapy pod kopcem, kontroly na vyvýšeninách. Pětka, která se měla brát jako poslední, byla na startu překvapivě silná a někteří na ní chtěli začínat. Potvrdil se předpoklad, že kluci budou mít jako náběhovou dvojku, děvčata pak jedničku nebo trojku. Mapa byla v měřítku 1:10000 sice na formátu A3, ale dala se složit na A4. Les na mapě byl celý zelený, což dávalo tušit, že bude plný podrostu a obtížně běhatelný. Ideální postup u děvčat byl S-1-3-4-5-M-F, u chlapců S-2-3-1-4-5-M-F. Vítězství si připsala Anastasia Denisova z Běloruska před druhou Alonou Shyp z Ukrajiny a Marinou Kryuchovou z Ruska. Nejlepší z našich byla Lucka Samuelová na devátém místě, Lucka Zachová doběhla jedenáctá, Alžběta Lehárová osmnáctá a Pavla Horová dvacátá třetí z celkových 38 závodnic.

Pro zlato si v kategorii chlapců doběhl náš Ondřej Šimáček o pět vteřin před druhým Martinem Zacharovským ze Slovenska (startovali spolu) a třetím Ivanem Ovchinnikovem z Ruska. Čeněk Havelka obsadil osmé a Martin Šimáček čtrnácté místo ze 40 závodníků.
V soutěži družstev utekla děvčatům bronzová medaile o 2 minuty a 36 sec, kluci zaostali o 10 sec za druhými Ukrajinci a získali bronz.

Závod v pásmu3,5 MHz
Závod v pásmu 3,5 MHz se běžel na stejné mapě, start byl umístěn do prostoru cíle předchozího závodu, cíl pak byl na stejném okraji mapy vpravo. Počet vyhledávaných kontrol byl stejný jako předchozího dne. Anatolij Petrov postavil, stejně jako na dvoumetru, trať s téměř stejnými vzdálenostmi mezi jednotlivými kontrolami, a to cca 500 – 600 m. Přestože byl pro kluky ideální postup S-4-1-2-3-5-M-C, tak je koridor vyváděl na jedničku. Pro holky to platilo opačně, pro ně byl ideální postup S-1-4-3-5-M-C a koridor je vyváděl na čtyřku. V kategorii dívek vyhrála Tatiana Silchenko z Ukrajiny následována svou krajankou Mariya Katsel, třetí doběhla Sofia Urvantsela z Kazachstánu. Naše děvčata si trochu polepšila, Lucka Zachová obsadila šesté, Lucka Samuelová jedenácté a Pavla Horová dvanácté místo, Alžběta Lehárová doběhla dvacátá.

U kluků poměrně dlouho vedl Martin Šimáček, nakonec je předběhl Ivan Ovchinnikov z Ruska a Konstantyn Shcherbatiuk z Ukrajiny. Martin tak získal ve svých 11ti letech „jen“ bronzovou medaili. A protože jeho bratr Ondřej doběhl na místě čtvrtém a Čeněk Havelka na místě sedmém, připsali si vítězství v soutěži družstev. Stříbrnou medaili do sbírky přidala v družstvech ještě děvčata Lucka Zachová, Lucka Samuelová a Pavla Horová.