Na mistrovství ČR v ROB žáků do 15ti let získala chebská děvčata dvě stříbra a jeden bronz.
Letošní mistrovství republiky v rádiovém orientačním běhu na klasické trati se odehrávala obě na Moravě. Junioři, senioři a veteráni se sešli v Jedovnici u Blanska, odkud Blanka Jiráňová v kategorii žen přivezla stříbro. Žákovské mistrovství se konalo po 10ti letech ve Šternberku u Olomouce. Chebská výprava činila 9 závodníků, největší ambice měli Chebští v kategorii starších žákyň, nejmenší pak u mladších žáků, kde startovali tři nejmladší závodníci.
Centrum závodů bylo v Autokempu Šternberk, závodilo se na mapě Aleš asi 5 km jižně od města. Sobotní trať v pásmu 144 MHz byla velmi náročná, o čemž svědčí i to, že časy se pohybovaly kolem 70 až 80 minut, v kategorii starších žáků z 24 závodníků nalezli všechny kontroly v limitu pouze čtyři. Potíže se nevyhnuly ani Chebským, ale i tak se mohli radovat z druhého místa a stříbrné medaile Aničky Oplové (D13-15) a Michaely Kučové (D10-12). Lucie Samuelová, stříbrná z ME žáků, doběhla na čtvrtém místě.

Nedělní závod v pásmu 3,5 MHz byl o něco jednodušší a rychlejší, v cíli rozhodovaly vteřiny. V kat. D13-15 se první čtyři závodnice vměstnaly do necelých dvou minut. Medailového umístění dosáhla tentokrát Kateřina Papežová v kat. D10-12, když si doběhla pro bronzovou medaili. Dobře běželi i nejmenší Martin Stárek, Jakub Slavík a Tomáš Lahučký (M10-12), kteří si s pro ně náročnou tratí poradili a obsadili klasifikovaná místa.