Divadlo Boženy Němcové ve Františkových Lázních přivítá ve středu nejlepší sportovce a sportovní kolektivy Sportovní unie Chebska. A jak přivítal pořádání slavnostního večera právě v lázeňském městě starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík?

„Každá kulturní, nebo sportovní akce, která je pořádána v našem městě, pro mne samého znamená především velkou radost z toho, že se pořadatelé rozhodli právě pro naše krásné Františkovy Lázně. Propagace a zviditelňování není nikdy dost a také z těchto důvodů všechny akce podobného druhu velmi vítám a podporuji. Ani tato akce není výjimkou.“

Mezi oceněnými, jejichž jména v divadle zazní, nemá Ivo Mlátilík žádného favorita. „Nikdy nikoho neupřednostňuji ani nepreferuji předem. Pevně věřím, že byli vybráni ti nejlepší a že si pořadatelé neuříznou ostudu,“ věří starosta, podle něhož dělá město pro sportovce vše, co je v jeho silách.

„Jednak podporujeme finančně spoustu malých a mladých karatistů, golfistů. atletů, tanečníků, fotbalistů a dalších odvětví. Plánujeme výstavbu nové sportovní haly, tento rok zahájíme výstavbu sportovního areálu pro dospívající mládež za cca 35 mil korun. Prostě snažíme se jak jen můžeme.“
A jaký vztah ke sportu má františkolázeňský starosta? „V dávných dobách jsem hrál hokej, fotbal, jezdím na kole, lyžuji, potápím se, hraji nohejbal a sem tam si také procvičím nějaké bojové sporty. Vše mi celkem slušně šlo a ještě i jde,“ pochlubil se.