Týden po mezinárodním mistrovství České republiky Xterra Koruna Pralines hostí Karlovarsko o nadcházejícím víkendu další triatlonový závod. Tradiční, letos už 17. ročník terénního triatlonu Kiwi muž odstartuje na Rolavě zítra, v sobotu 2. srpna v 10.00 hodin.
Populární ´Kiwák´ je vypsán jako veřejný závod pro kategorie mužů a žen a v obou kategoriích se budou zvlášť hodnotit závodníci s licencí a bez licence. Pořadatelé z Kiwi Bike Teamu Dalovice mají dále připraveny ceny i pro nejstaršího a nejmladšího účastníka závodu, zvláštní cenu získá nejrychlejší Dalovičák a zvláštní jury vybere i Miss a Missáka závodu.
Závodit se bude na stejných tratích jako loni a předloni. Start a plavání 500 metrů proběhnou na městském koupališti Rolava v Karlových Varech. Cyklistická část má 23 km, z 90 procent v terénu po trase z Rolavy přes Rosnice, Mezirolí, Nivy do Ruprechtova, kolem Velkého Rybníka do Sadova a odtud do Dalovic. V závěru závodu pak jeho účastníky čeká běh na 3 km dalovickým parkem a po polních cestách mezi Dalovicemi a Bohaticemi. Cíl je v Dalovicích před krčmou U Čutňáka.
Přihlášky a prezence od 8.00 v místě startu na mole koupaliště Rolava, startovné dělá 200 Kč a pro cyklistickou část je povinná přilba.

(lht)