Kršňák neobhájil loňské prvenství na triatlonu v Plané

Chebsko - Petr Minařík předvedl na 34 km dlouhé cyklistické části famózní výkon

1.8.2008

V KATEGORII mužů obsadili první tři místa na Velké ceně Chodové Plané v triatlonu: Jakub Kršňák (Cheb), Petr Minařík (Zlín) a Jan Sokol (Sokolov) - zleva.Foto: Foto: Josef Milota

Osmačtyřicet závodníků se poslední červencovou neděli postavilo na start vdacátého prvního ročníku Velké ceny Chodové Plané v triatlonu.
Za velmi teplého počasí se po šesti stech metrech plavání v rybníku Regent vynořil z vody nejdříve loňský vítěz Jakub Kršňák z SK Cheb. Ve vodě to všem pěkně natřel a jeho minutový náskok před dalšími byl slibný.
Někteří soupeři usilující o celkové vítězství však byli proti. Zvláště Petr Minařík z týmu Autor Tufo Zlín, jenž předvedl na 34 km dlouhé cyklistické části famózní výkon a rozdíl stáhl.

Rozhodovalo se tak v závěrečném osmikilometrovém běhu, v němž byl Minařík o osmnáct sekund rychlejší a vyhrál v celkovém čase 1 hod., 23 min. a 2 s. Kršňák bral stříbro (1:23:20), i když si v čase polepšil oproti loňsku o minutu.
Po kole pátý Jan Sokol z AK Sokolov měl suverénně nejlepší běh, což ho posunulo na třetí příčku (1:23:58).
V mužích nad 40 let zvítězil šestý v absolutní pořadí František Bulava z Chýní (1:25:43), před Zdeňkem Procházkou z Aces Team Karlovy Vary (1:25:57) a Milanem Ungrem z TTK Slávie VŠ Plzeň (1:27:20).

Mezi ženami se dařilo závodnicím z Karlových Varů, které obsadily dvě první místa v pořadí Jana Štíplová (celkově 24., 1:36:02) a Tamara Maxantová (1:43:00). Na bronz dosáhla Martina Kabilová z Chebu (1:48:04).
Závěrečný tradiční gulášek v pivnici hotelu Slunce chutnal bez rozdílu všem.

Josef Milota

Místo události:
1.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.