V Sardinii se konalo mistrovství Evropy v terénním triatlonu pod názvem XTERRA ITALY. Ve velmi náročném skalnatém terénu italské Sardinie vybojoval chebský x-terrák Pavel Santo pěkné druhé místo v kat. M 44-49 let, kde startovalo 51 borců z celé Evropy. Celkový počet na startu čítal 378 závodníků. Závod byl zároveň kvalifikací na MS na Hawaii, kam postupují jen první dva z každé kategorie.

Na začátku čekalo závodníky 1,5 km plavání v moři a velké vlny byly pro závodníky obrovskou překážkou. Po následném depu a převlečení vyjeli závodníci na velmi náročnou 32 km dlouhou trať horského kola. Jelo se v kamenitém a písčitém terénu. Prudké a dlouhé výjezdy střídaly nebezpečné sjezdy mezi kameny v hlubokém písku. Kola se musela i nosit, neboť některé výjezdy byly po strmé skále a úzkých uličkách mezi křovinami.To vše za pořádného vedra a přímořského vlhkého vzduchu.

Po dojezdu do dalšího depa se vybíhalo na 10 km dlouhý běh po vyschlých březích mořských zátok a kamenitých pláží. Běželo se i přes provazové lávky, které se při přeběhu pořádně rozhoupaly.

Na celé trati byla spousta diváků a fandilo se každému bez ohledu na to, odkud pochází. Italové prostě sportem žijí.
Teď už jen přejme Pavlu Santovi, aby pěkný výsledek zajel i koncem října na Mistrovství světa na Hawaii, kam se tímto výsledkem zaslouženě kvalifioval.