Účastí na kvalitně obsazeným turnaji v Ostrově nad Ohří zahájila oficiálně přípravka D zimní halovou sezonu 2008.

„My jsme v podstatě měli pouze krátkou přestávku o vánočních svátcích, jinak trénujeme stále, dvakrát týdně a o víkendech máme naplánovanou účast na několika turnajích,“ prozradil trenér mužstva Libor Rolník. Kádr zahrnuje dvacet hráčů narozených v roce 2001 a 2002, z nichž většina na sobě pracuje již více jak rok. „Neocenitelnou pomoc nám poskytují zejména rodiče a prarodiče hráčů, kterým patří obrovský dík za finanční i materiální podporu mužstva,“ pochvaloval si trenér.

Turnaj v Ostrově prověřil kvality mužstva i jednotlivých hráčů ve srovnání s nejlepšími družstvy této věkové kategorie v našem regionu. „Jelikož mistrovské turnaje přípravek v rámci okresního přeboru v Chebu hrajeme proti hráčům starším o jeden až dva roky, je pro nás konfrontace se stejně starými hráči hodně důležitá. I tento turnaj nám ukázal, v čem se musíme zlepšovat a na co se v tréninkovém procesu zaměřit,“ pokračoval Libor Rolník. V konečném účtování obsadil Union bronzovou příčku za bezkonkurenčně nejlepším domácím celkem a Kláštercem nad Ohří, který obsadil druhé místo.
Až do konce března bude družstvo trénovat dvakrát týdně a to ve středu a v pátek a odehraje i několik turnajů. „Nejvíce se všichni těšíme na sobotu 23. února, kdy pořádáme v hale Lokomotivy turnaj této věkové kategorie ve spolupráci s firmou Stanak Cheb s.r.o. Na palubovku nastoupí osm kvalitních týmů z celého regionu a to zástupci klubů z Teplic, Mostu, Sokolova, Karlových Varů, Tachova, Ostrova a dvě družstva pořádajícího Unionu,“ nastínil závěrem plány mladých chebských fotbalistů Libor Rolník.

Konečné pořadí turnaje v Ostrově nad Ohří
1. Ostrov n.O., 2. Klášterec n.O., 3. Union Cheb, 4. Baník Sokolov, 5. Kadaň, 6. Ostrov B, 7. Horní Slavkov.
Na závěr zveme všechny kluky a holky do našich řad, zejména ty narozené v letech 1995 – 2003.
Informace můžete získat na telefonu manažera Unionu Cheb Davida Kuny ( tel. 603 925 853 ).