Dříve narození volejbalisté (věková kategorie +40) TJ Agro Cheb opět uspěli na jednom z kvalifikačních turnajů o postup na mistrovství republiky veteránů. Potřebné body získali v konkurenci osmi družstev, tentokrát na satelitním turnaji v Kralovicích.

Agráci, posilněni čerstvým čtyřicátníkem R. Krakenem, nejprve hladce postoupili po třech vítězstvích do finálové skupiny, v níž v napínavém střetnutí zdolali domácí Sokol Kralovice výsledkem 2:1 na sety. Ve finále pak prohráli 0:2 s vítězem celého turnaje společenstvím Krušnohorci, což je sdružení hráčů z Karlových Varů, Chodova a Kraslic, kde v současnosti nejsou schopni dát dohromady kompletní veteránské týmy s odpovídající hráčskou úrovní.
Kapitán Agra Z. Surový hýřil na závěr turnaje spokojeností: „S umístěním na druhém místě jsem nepočítal, protože jsme na turnaji byli týmem s nejvyšším věkovým i hmotnostním průměrem. K nečekanému úspěchu nám pomohlo větrné počasí, se kterým jsme se díky naší úderové jistotě a trpělivosti vypořádali lépe než naši o něco mladší soupeři. Doufám, že se nám bude podobně dařit i nadále, abychom se po několika letech opět probojovali na mistrovství republiky.“

O podobný úspěch se tuto sobotu pokusí mladí kolegové agráckých veteránů na tradičním turnaji Šuspa cup, kterého se zúčastní také několik ligových družstev. Turnaj organizovaný pod záštitou města Cheb bude zahájen v 9.30 hodin ve volejbalovém areálu TJ Agro Cheb v Mlýnské ulici.

(fh)