VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Václav Mottl, juniorský mistr České republiky, předváděl na 6. ročníku Mr. Barbell exhibici

CHEB - Letošní klání se konalo v netradičním termínu

1.10.2008
SDÍLEJ:

Václav Mottl, suverénní vítěz šestého ročníku Mr. Barbell, při své první disciplíně.Foto: Foto: M. Uldrich

Šestý ročník tradiční soutěže ve zvedání vzpěračské činky Mr. Barbell se nesl v očekávání, zda budou překonány rekordy z loňského ročníku. Borci se opět sešli v posilovně Fitklubu Jařest Cheb. Letošní ročník se konal v netradičním zářijovém termínu. Finále příštího ročníku bude opět patřit první sobota v dubnu.

Soutěž se skládá ze 3 disciplín: Bicepsový zdvih s oporou zad o zeď; Bench-press na rovné lavici; Dřep vzadu. V každé disciplíně má borec tři pokusy, kdy se počítá ten nejlepší. Hmotnost závodníka a hmotnost zvednuté činky je přepočítána na body. Body se sečtou ze všech třech disciplín. Vítězem je borec s největším počtem bodů. Soutěž je srovnávací, bez rozdílu vah.

Veškerá pozornost se soustředila pouze na jediného závodníka – juniorského mistra republiky v silovém trojboji – Václava Mottla. Václav byl jako vždy perfektně připraven. Povede se mu letos překonat jeho nejlepší výkon z loňského ročníku?

První disciplína – Bicepsový zdvih: Václav zvolil první zajišťovací pokus pro zahřátí. Druhým pokusem hned překonal svůj osobní rekord a s výkonem 18,96 bodu se řadí v historických tabulkách na třetí pozici. Třetí pokus byl už nad jeho síly.

Druhá disciplína – Bench-press: Václav Mottl po zahřívacím prvním pokusu opět všechny převálcoval a druhým pokusem znovu vylepšil svoje maximum. S výkonem 22,18 bodu se historicky, i v této disciplíně, řadí na třetí pozici. Třetí pokus byl opět neplatný.

Třetí disciplína – Dřep s činkou vzadu: Václav zase předvedl ve druhém pokuse třetí nejlepší dřep v historii. V součtu všech třech disciplín to zatím dělalo druhý nejlepší výkon historie soutěže. Václav se chystal na svůj poslední, třetí pokus ve dřepu … a nedal. Za dřep mu zůstal zapsán platný pokus 20,16 bodu.

V součtu to nakonec dalo pro Václava Mottla 61,3 bodu, což znamenalo druhý nejlepší absolutní výsledek v historii. Rekordní zápis nepadl. Ostatní borci, vč. druhého bratra Jana, letos zůstali s odstupem hledět mistrovi na záda. Soutěžící si odnesli hodnotné ceny a pro vítěze byl připraven originální pohár. Akce byla finančně podpořena grantem města Cheb. Zde je pořadí na stupních vítězů (závodník, jeho váha a pak následné tři disciplíny a celkový součet).

1. Mottl Václav 87 kg – 65 kg = 18,96 b. – 145 kg = 22,18 b. – 190 kg = 20,16 b. – 61,30 bodu

2. Mottl Jan 85 kg – 57 kg = 14,20 b. – 115 kg = 13,90 b. – 170 kg = 16,80 b. – 44,90 bodu

3. Janoušek Jan 74,5 kg – 45 kg = 10,21 b. – 77 kg = 6,28 b. – 110 kg = 8,16 b. – 24,65 bodu

Finále příštího ročníku Mr. Barbell 2009 se uskuteční opět v posilovně Fitklubu Jařest Cheb první dubnovou sobotu 4.4.2009. Informace a přihlášky na webu www.jarest.cz.

Nejlepší trojice silového trojboje zleva: Jan Mottl (druhý), Václav Mottl (vítěz) a Jan Janoušek (třetí). Foto: M. Uldrich

(ul)

1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení