Velmi úspěšně dopadla trojice mladých zápasníků ze Sokola Mariánské Lázně v Ostravě na Mistrovství České republiky kadetů a seniorů ve volném stylu.
Výprava kadetů ve složení Karel Smeták, František Procházka a Jan Řezník předvedla na žíněnce kvalitní výkony a rozšířila již tak bohatou kolekci cenných kovů z vrcholných soutěží.

Smeták startoval v hmotnostní kategorii do 85 kg, kde byli zápasníci rozlosováni do dvou podskupin po osmi. I když Karel porazil v jednom duelu dokonce mistra České republiky, vybojoval nakonec „pouze“ třetí místo, neboť získal v konečném součtu menší počet bodů.

Ve váze do 76 kg nastoupil Procházka. V tvrdé konkurenci sedmnácti soupeřů nakonec obsadil výbornou čtvrtou příčku.
Jan Řezník ve váze do 54 kg svou skupinu vyhrál a měl tak šanci na finále. Jednou ale prohrál na body a tím se posunul do souboje o třetí místo se zápasníkem z Teplic. Honza to zvládl na lopatky a získal zaslouženě bronz.

Úspěch je to o to větší, že Řezník a Procházka nastoupili poprvé v kategoriích kadetů. Dosud se prali pouze za žáky. Zisk dvou medailí je i největším počtem v rámci oddílů Karlovarského a Plzeňského kraje.

„Všichni tři zápasníci zaslouží pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci oddílu, města a Karlovarského kraje,“ dodal k vystoupení trenér František Hejplík.

(jomi)