Do Chebu přijede Honza Kopka, kluk z Jablonce nad Nisou, pětačtyřicátník, před lety reprezentant sjezdového lyžování, později přesedl na vrcholovou silniční cyklistiku, aby posledních dvanáct let věnoval extremním cyklozávodům převážně transkontinentálního charakteru.
Je zajímavé, že Honza je velkým, upřímným propagátorem českého piva.

V Americe, Austrálii i v Kanadě je tím velice známý, střídmá konzumace piva je pro něho doplňkem k vynikajícím výkonům na kole.
V únoru minulého roku byl už podruhé na Aljašce, závodě IDITAROD TRAIL INVITATIONAL 2007, který se jede na 1100 mil bez pomoci. Honza po 23 dnech, 2 hodinách a 42 minutách závod vyhrál nejen nad soupeři,ale i nad extremními mrazy a nepohodou. Tento závod napříč Aljaškou, tohle poslední opravdové dobrodružství planety, jak ho zasvěcení lidé právem nazývají, je tak odlišné a jedinečné od čehokoliv jiného, že si zasloužilo, aby o něm Honza napsal nádhernou knihu se spoustou fotek „VE SPÁRECH ALJAŠKY“. Více info na stránkách na www.jankopka.cz

Honza je úžasným vypravěčem s osobitým stylem, jeho besedy s diashow představují zážitek, zábavu i pobídku k zamyšlení. Udělejte si čas ve středu 16. dubna v 18 hodin a přijďte do přízemí Ekonomické fakulty v Chebu, Hradební 22. Vstupné je dobrovolné. Honza tam určitě bude!

(pefi)