Tradiční a velmi oblíbené setkání minigolfistů TJ MG Cheb a MGC Ingolstadt se po roce vrátilo do Chebu k odehrání přátelského Špáspokálu. Věhlas těchto setkání přilákal i Waltera Brachera ze Švýcarska, vícenásobného švýcarského seniorského mistra, který spolupracuje se seniorskou reprezentací ČR ve funkci kouče. Do Chebu dorazil s několikadenním předstihem, aby získal co nejvíce informací o chebském areálu, kde se příští rok bude pořádat mistrovství Evropy seniorů. Pozvání na Špáspokál Cheb považoval za velkou poctu a s chebským dostaveníčkem byl nadmíru spokojený.

Minigolfový Špáspokál byl rozdělen do dvou hracích dnů a po odehrání pěti okruhů se z vítězství mezi jednotlivci mohl radovat domácí hráč František Nečekal mladší, který dosáhl výsledku 135 úderů ( průměr 27 úderů na jeden okruh). O jediný úder navíc zahrál stříbrný Volker Hoyer a na třetí příčce se umístil výše zmíněný Walter Bracher.

Ve velmi dobré formě turnaj zastihl i Václava Placra, který se na domácím hřišti dokázal před soupeři vytáhnout. Za vítězným triem se umístil s nepatrným odstupem na čtvrtém místě, když předstihl i svojí oddílovou spoluhráčku Dášu Hirschmannovou.

Jako doplňková disciplína opět nesměla chybět i soutěž v petanque, kde byly k vidění velmi napínavé souboje. Vítěznou dvojicí této disciplíny se stali František Nečekal mladší a Walter Bracher.

Hlavní soutěží Špáspokálu je vždy soutěž družstev a vítězství dosáhli legionáři ve složení Dáša Hirschmannová, Volker Hoyer, Walter Bracher a Stefan Klingshirn.

Pro špáspokálová setkání je zcela typické i přátelské posezení, které nechybělo ani tentokrát. Nejlepší hráči byli odměněni poháry, s prázdnou však neodcházel nikdo. Minigolfový míč vyhotovený k tomuto špáspokálovému setkání bude pro každého účastníka památkou, která ho bude provázet na dalších minigolfových turnajích.

(jawo)