Na Smolnickém kopci v Chodově se konalo krajské mistrovství v přespolním běhu.

Z deseti mistrovských disciplín dokázali atleti chebského Unionu přivézt rovnou polovinu zlatých medailí, k tomu ještě tři stříbrné a jednu bronzovou!
Ve starších žácích zvítězil Jakub Veselý (čtvrtý byl Jan Toncar), ve stejné kategorii doběhla Adéla Vavřínová na druhém místě (čtvrtá Michaela Kazíková). Jirka Gregor bojoval v nejpočetněji obsazené kategorii mladšího žactva (33 běžců) a odměnou mu bylo třetí místo. Ve starších kategoriích kraloval mezi kluby z karlovarského kraje už jenom chebský Union. Dorostenky vyhrála Markéta Macková, dorostence Ondřej Gogor. Nejlepší juniorkou se stala Jana Vítovcová a juniorem Jirka Loucký (druhý Miroslav Glázer).

Na „Smolničáku“ závodily i mladší kategorie než jsou ty mistrovské a i tam byl chebský Union hodně vidět. Ve starším předžactvu ( roč. 97-96) vyhrála Sára Junušková a třetí skončila Nikola Desenská. Ještě lepší to bylo mezi předžáky, kde přebíral zlatou medaili Matěj Jeřábek a stříbro Václav Karabec! V mladším předžactvu mezi čtyřiadvaceti běžci byl druhý Martin Petrikovič (sedmý Jan Kunert) a nejlepší chebskou běžkyní v této kategorii byla pátá Soňa Vejražková a šestá Bára Gogorová.

Atlety ještě čeká tradiční přespolní běh začátkem listopadu v Ostrově a pak se začnou s přípravou na halovou sezónu - střídavými tréninky v tělocvičně a venku.
Jestli si rodiče nevíte rady se svými zlobivými dětmi, máte šanci! Atletický Union se těší na další adepty královny sportu (ročníky narození 1999 a starší).
Informace získáte na telefonu 605 428 797.