Dějištěm 27. ročníku Velké ceny města Chebu bude zítra od 17.00 hod. opět německý Mitterteich. Během dvou hodin uvidí diváci skvělou atletickou podívanou na letošní mistry a medailisty z mistrovství České republiky. Několik zajímavostí tohoto závodu nám prozradil manažer tohoto závodu Jacek Přibáň.

„Mítink je v Mitterteichu, protože je to za prvé tradice a pak Cheb nemá čtyřistametrovou klasickou dráhu. Dále máme k dispozici elektrickou časomíru, bez které dnes již žádný kvalitní závod uspořádat nejde.“ To, že služby poskytované německými spolupořadateli je na vysoké úrovni dokázala i účast mistrů světa a olympijských vítězů Lídy Formanové, Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho.

Raritou závodu jsou i disciplíny, ve kterých jsou závody pořádány. „Běháme 60m, 150m, 300m, Velká cena mužů je na 1000m a u žen na 600m V této době se po celém světě běhají klasické olympijské tratě jako 100,200,400 m atd. Atleti mají velkou formu a tratě, které jsou na Velké jsou tedˇ v pozadí. Běhají se hlavně na začátku sezóny. Proto jsme přišli s nápadem běhat něco jiného a atletům se to líbí,“ vysvětlil Přibáň.
Ke každému kvalitními atletickému závodu patří i finanční odměny. Ne jinak je tomu i u Velké ceny Chebu. „Zásluhou grantu, který jsme dostali od města Chebu a peněz od sponzorů i my můžeme nabídnout zajímavé finanční odměny a pochopitelně jsou vypsány i bonusy za překonání rekordů Velké ceny.“ Rekord Velké na 1000 m (2:22.27) je národním rekordem Bahrainu a že rekord na 600 m (1:26,04) v podání Lídy Formanové byl chvíli i nejlepším časem na světě. V těchto disciplínách se nedrží světové rekordy, ale jen nejlepší výkony.

Také letos bude jistě na co koukat. „Je těsně po mistrovství republiky dospělých, které proběhlo o víkendu v Třinci a mojí snahou bylo zajistit nějaké české hvězdy právě tady. Takže věřím, že v každé disciplíně najdeme někoho z finalistů mistrovství republiky buď dospělých nebo z mládežnických kategorií. Pochopitelně pro aktivní chebské atlety je to velký svátek startovat vedle nejlepších v České republice. Dáme šanci opět těm malým na 60m a představit se před domácím publikem chtějí i nejlepší chebští atleti Novák, Vítovcová, Štenglová, Dobrovolný.“
A jak se na atletický svátek fanoušci dostanou? Mitterteich je 12 km od Chebu (za Waldsassenem), takže buď autem anebo atleti pořádají zájezd. Autobus vyjede v 15,15 hod. od Bowling clubu (u nádraží) a zpět se vrátí po 19.00 hodině.