Již se třemi posilami ze Slovanu M. Lázně – Martinem Máchou, Michalem Soukupem a Markem Bielkem, odcestovali o víkendu ke dvěma zápasům II. ligy ČR basketbalistů na palubovky soupeřů hráči Jiskry Aš.
V kádru ovšem chyběl nejlepší střelec týmu Petr Veselý, dále Petr Semerák (zaměstnání) a zraněný Jan Bočan. V sobotu se Ašští představili v Českých Budějovicích a v neděli hráli v Písku.

BSK Č. Budějovice 85
Jiskra Aš 67
po poločase 41:26


Hned od začátku se utkání hrálo v rychlém tempu. Hosté z Aše drželi s domácími krok jak v obraně, tak i v útoku a po prvních 6 minutách dokonce o bod vedli (8:9). Poté Budějovičtí ještě více zvýšili agresivitu v obraně a hosté začali mít problémy v zakončování svých akcí. Navíc po chybách v útoku a několika ztrátách míčů se prosadili domácí i z rychlého protiútoku a vyhráli tak první čtvrtinu 18:11.
Na začátku druhé čtvrtiny domácí ještě zvýšili svůj náskok až na rozdíl 12 bodů. Po oddechovém čase Ašští přece jen přidali a zvýšenou bojovností pomalu začali stahovat rozdíl ve skóre na pět bodů. Závěr této části hry ale opět hostům nevyšel a domácí šli o přestávce do kabin s 15-ti bodovým náskokem (41:26).

Ani po přestávce se obraz hry příliš neměnil. Vždy, když se hosté trochu nadechovali k náporu, zajistil domácím klid úspěšným proměňováním trojek Kasparides (autor 6 trojek). Na hře Jiskry Aš byla ještě patrná nesehranost s nově příchozími posilami z M. Lázní a z toho vyplývaly chyby v obraně i v útoku. Konečný výsledek vypadá jednoznačně, ale obraz hry byl daleko vyrovnanější. Při větší úspěšnosti střelby a proměňování vyložených střeleckých pozic nemusel pro hosty výsledek vypadat tak hrozivě.
Střelci : Novotný 21, Jelínek 11, Bielko 9, Mácha 6, Soukup 5, Vrána, Kýček a Čech po 4

Sokol Písek 83
Jiskra Aš 60
po poločase 46:25

Domácí doslova vlétli do utkání jako uragán a než se hosté stačili rozkoukat prohrávali 10:0!
Jejich ospalý výkon neprobudili ani oddechové časy a taktická porada a bojovnější a agresivnější domácí hráči pohodlně zvyšovali svůj náskok až na rozdíl 14-ti bodů už po 1. čtvrtině utkání.( 29:15)

Začátek druhé čtvrtiny už byl malinko vyrovnanější, ale hostům se nedařilo rozdíl ve skóre nijak snižovat. Ve hře chyběl ten správný náboj, výbušnost a agresivita, kterou naopak domácí oplývali. V poločase proto svítilo na ukazateli skóre hrozivých 46:25!
Do druhé poloviny utkání vyrukovali Ašští s odhodláním nepřipustit debakl. Rozjeté domácí hráče ale ničím nepřekvapili. Ti v pohodě kontrolovali hru a trápící se hosté jen sledovali, čemu se říká bojovnost a zarputilost v osobních soubojích. Po 3. čtvrtině byl stav 65:39.
Poslední čtvrtina zápasu byla nejvyrovnanější částí utkání, ale bylo to hlavně zásluhou domácích, kteří polevili ve svém úsilí. Hru nadále kontrolovali a utkání v pohodě dovedli do konce.

Střelci : Novotný a Mácha po 14, Jelínek a Bielko po 9, Soukup 8, Čech 4
Na hodnocení obou utkání jsme se zeptali trenéra Jiskry Aš – Václava Hadaše:„Jsme rádi, že máme v kádru posily z Mariánských Lázní. Musíme být ale trpěliví, bude trvat nějaký čas, než se sehrajeme. Perspektiva tu určitě je, kluci mi přišli malinko nervózní, ale nedivím se tomu. Nastoupili bez jediného tréninku s námi a na hře všech hráčů to bylo znát. S výkonem týmu v utkáním v Českých Budějovicích jsem celkem spokojen, ale s předvedenou hrou a výkonem v zápase v Písku vůbec ne. Takto bez důrazu a bojovnosti nemůžeme v následujících zápasech druhé ligy uspět, a proto se nad tím musíme zamyslet a vzít si ponaučení do dalších bojů.“