V prvním kole Českého poháru přivítala Jiskra Aš ve sportovní hale Lokomotivy v Chebu mužstvo Slávie USK Ústí nad Labem. Tento tým obsadil v minulém ročníku 2. ligy páté místo po základní části soutěže. Proto také mělo toto utkání ukázat domácím, jak jsou připraveni na začátek nového ročníku 2007/2008 2. ligy České republiky, kam se po vítězství v loňském ročníku krajském přeboru a úspěšné kvalifikaci dostali.

Jiskra Aš 73
Slavia USK Ústí n./L. 63
po poločase 34:36Jiskra Aš vstoupila do utkání hodně nervózně. Snad to bylo dáno přílišným respektem ze soupeře a také částečně nervozitou z prvního utkání sezóny. Hostům navíc v úvodu vycházelo téměř vše, měli velkou oporu v úspěšnosti ze tříbodové vzdálenosti. Domácím v útoku vázla kombinace a v obraně bylo až příliš mnoho chyb, které soupeř bravurně využíval ke snadným košům. Po 8 minutách hry tak svítil na ukazateli skóre pro domácí nepříznivý stav 7:18. Poté se Jiskře Aš přeci jen podařilo nápor hostů trochu zastavit, přesto ale první čtvrtina utkání skončila v neprospěch domácích 11:20.
V nástupu do druhé čtvrtiny byli úspěšnější Ašští, kteří přitvrdili v obraně a hosté z Ústí najednou neměli tolik prostoru a začali chybovat. Po 6-ti odehraných minutách už se Jiskra Aš dostala zpět do zápasu, protože se jí povedlo snížit na 24:25. Utkání pak nabylo na dramatičnosti a soupeři se střídali ve vedení. Těsně před přestávkou vedli domácí 34:33, ale hosté strhli vedení opět na svou stranu šťastnou střelou za 3 body téměř z poloviny hřiště, kterou zaznamenali v poslední vteřině (34: 36).

O přestávce odešli hráči Jiskry do šatny a po důrazné domluvě a poradě, jak dál v zápase pokračovat, vstoupili do druhého poločasu s agresivnějším pojetím hry, jak v obraně, tak i v útoku. Několika rychlými brejky se podařilo překonat hostující obranu a po 4 minutách už Jiskra vedla 42:38. Domácí pokračovali v těsném bránění a Ústečtí nenacházeli dobré pozice k zakončení, a tak zaznamenali v této třetí čtvrtině utkání pouze 9 bodů a domácí Jiskra tak odskočila na 53:45.

Obraz hry se nezměnil ani v závěrečné čtvrtině utkání. Domácí přitlačili ještě více v útoku a pět minut před koncem už vedli o 15 bodů 65:50. Závěr utkání si už Jiskra pohlídala a dovedla tak zápas do vítězného konce.

Nejvíce bodů za Jiskru Aš: Veselý 23, Bočan 16, Novotný 15, Semerák 11.
„Přestože nechci výsledek nijak přeceňovat, je to určitě důležité vítězství pro sebevědomí mužstva a hlavně pozitivně vidím to, že se nám podařilo otočit nepříznivý stav a vývoj utkání po první čtvrtině. Prostě neházet flintu do žita a bojovat. Vše vychází z důrazné, agresivní obrany a ta se nám od druhé čtvrtiny dařila. Samozřejmě je stále co zlepšovat, ale musím celé mužstvo pochválit a poděkovat mu za přístup k utkání a vůli po vítězství,“ vzkázal svým svěřencům Václav Hadaš, trenér ašské Jiskry.

Basketbalová soutěž začíná za 14 dní (1. a 2. kolo II. ligy ČR), kdy Jiskra Aš přivítá v sobotu 29.9. 2007 v 17:00 hodin v tělocvičně textilní školy v Aši mužstvo Thermia K. Vary a v neděli 30.9.2007 v 11:00 hodin mužstvo BK Baník Most.