S napětím čekali všichni v mariánskolázeňské hale na první zápasy basketbalistů Slovanu v extralize juniorů v kategorii U 20. Premiéra se zdařila na výbornou, těžší prověrky ale ještě určitě přijdou.

Slovan Mar. Lázně 85
BSK Fénix Modřany 55
po poločase 48:27


Domácí sice nastoupili bez podkošové opory Marka Langa, jenž se nedávno zranil, na hře to ale nebylo znát.
Už od prvních minut udával Slovan tempo a mohl si díky zaskočenému soupeři dovolit v průběhu utkání slabší chvilky. To když se mu nedařila kombinace a následné zakončení.

Do zápasu se podívali všichni hráči z kádru. Však by to ani nebylo fér, kdyby si každý alespoň chvíli nezahrál životní premiéru v nejvyšší basketbalové soutěži juniorů.
Dobře se Mariánskolázeňští trefovali z tříbodové vzdálenosti. Devět přesných košů je pěkná vizitka. Jen samotný Simon Bytel se na této bilanci podílel pěti úspěšnými zásahy. Přidali se ale i další.
S nedoléčeným zraněním kotníku se ukazoval všudybyl Michal Soukup a výborně si počínal pivotman Marek Bielko, který předvedl divákům i několik efektních smečí.

Žalostná ale byla střelba trestných hodů, 33% je přece jenom trochu málo na to, že se to trénuje prakticky na každém tréninku.
„První zápas a to ještě v takové soutěži bývá většinou trápení, naštěstí nám ale na začátek los přihrál přijatelného protivníka, který ani příliš netrestal naše chyby. Přes vysoké vítězství však máme stále co zlepšovat,“ dodal k zápasu trenér domácích Roman Gezo.
Střelci Slovanu: Bielko 22, Bytel 20 (5 trojek), M. Soukup 20 (1), Mácha 15 (3), M. Petrák 4, Nedvěd 4. T.H.: 12/4.


Slovan Mar. Lázně 101
BC Loko Plzeň 54
po poločase 64:33Nedělní zápas byl oproti sobotě daleko lepší. Slovan, ač se v úvodu zdálo, že občasné předchozí trápení v koncovce bude pokračovat, nedal Lokomotivě žádnou šanci.
Snad jen v prvních pěti minutách, kdy domácí vedli „jen“ 10:8 se vyplňovala trenérova předtucha bázlivých výkonů v extralize. Pak ale přišla čtrnáctibodová šňůra, a to hlavně díky kapitánovi Soukupovi, který se na ní podílel osmi body.
Ve druhé desetiminutovce zamíchal kouč Gezo trochu sestavou, což se projevilo nevídaným výkonem a skóre 40:21. Všichni na hřišti snad měli stoprocentní střelbu z pole.

Poločasový výsledek dával divákům naději na první extraligovou stovku. Ta se i přes znatelné polevení nakonec díky Bielkovi, jenž se trefil z trestných hodů, podařila.
„Dnes to bylo o poznání kvalitnější než včera. Příjemně mne překvapil rozehrávač Petr Weinzettl, který plnohodnotně nahradil jedničku na tomto postu – Martina Máchu. Ten už měl na svém kontě dost faulů, tak jsem ho stáhnul. Opět se nám moc nedařila střelba ze šestimetrové vzdálenosti. Při vyrovnanějším zápase, by nám tyto body mohly chybět,“ zhodnotil vystoupení Gezo.
Střelci Slovanu: Bielko 21, Mácha 18 (2 trojky), M. Soukup 15 (1), M. Petrák 14 (2), Bytel 12 (2), Weinzettl 8 (1), Nedvěd 6, Šebesta 5, Štětka 2. T.H.: 36/17.