Pořádnou extraligovou facku dostali ve třetím kole nejvyšší juniorské soutěže v basketbalu hráči Slovanu Mariánské Lázně v Praze na Žižkově. O den později s dalším žižkovským celkem už to bylo alespoň co se týče skóre podle předpokladu.

Sokol Žižkov –
Slovan Mariánské Lázně
108:65 (49:29)

Hosté sice začali utkání trojkou Martina Máchy, ale to bylo asi tak všechno. Slovanu se nedařilo prakticky nic, Žižkov ho válcoval jak balenou drť. Ke střelbě se hosté dostávali většinou jen z nepřipravených pozic a podle toho to také vypadalo. V obraně chyběla tentokrát spolupráce.
Vyrovnané to bylo pouze ve třetí čtvrtině. To ale bylo na nějaký výsledek dost málo. Závěr byl zase zcela v režii Žižkova.

Porážka o více jak čtyřicet bodů je krutá, Slovan ani nepamatuje, kdy tak vysoko naposled, a zda vůbec, prohrál. No, jednou to prostě muselo přijít.
„Velmi špatný výkon ve všech směrech nás poslal do suterénu. Jakés takés měřítko snesl snad jen rozehrávač Mácha. Nezbývá nám nic jiného, než se z toho oklepat a tento zápas raději úplně vypustit z hlavy. Je nakonec dobře, že tato prohra přišla na úvod soutěže. Alespoň máme dost času se z toho poučit a neopakovat to. Věřím, že to doma Žižkovu vrátíme i s úroky,“ poznamenal optimisticky trenér Slovanu Roman Gezo.

Střelci Slovanu:
Mácha 20
(1 trojka), Bielko 13 (1),
Bytel 12 (4), Weinzettl 7 (1),
M. Petrák 5, Nedvěd 5,
M. Soukup 2, Šebesta 1
T.H.: 29/14

Basket Žižkov –
Slovan Mariánské Lázně
64:85 (35:48)

Nedělní soupeř byl výkonnostně níž než ten předešlý, bohužel i tak pokračovali hráči Slovanu v matných výkonech. Přesto tato hra stačila na jisté vítězství.

„V tomto zápase oba soupeři plodili spoustu chyb. Od předchozího utkání se trochu zlepšila obrana i útok, k ideálu to ale mělo ještě hodně daleko,“ sršel nespokojeností Gezo.

Střelci Slovanu:
M. Soukup 24 (2 trojky),
Bielko 23, Bytel 13 (1),
Mácha 9, M. Petrák 6,
Weinzettl 3 (1), Šebesta 3,
Vodička 2, Nedvěd 2
T.H.: 38/21