Juniorům Slovanu Mariánské Lázně odpadl o víkendu jeden extraligový zápas v basketbalu v kategorii U 20 – soupeř ze Slaného se odhlásil ze soutěže, a tak se hrálo jen jednou. Z tabulky bylo patrné, že budou hostit nejslabší tým, s nímž by neměly být problémy.

Slovan M. Lázně 111
BK Kralupy n. Vlt. 43
po poločase 49:27

Domácí šli do utkání naplno. Základní pětka s už uzdraveným Langem, jenž nastoupil po delší rekonvalescenci a hrál výborně, vyhrála první čtvrtinu 32:12, a tak ve druhé části hry dostali příležitost hráči z lavičky.

Ti se však nabídnuté šance nezhostili právě nejlépe. Obrana byla hodně děravá a v útoku vázla kombinace. Nebylo divu, že soupeř hrál rovnocenně (17:15).

Po poločase proto vlétla na Kralupy opět první pětka a byla z toho bodová smršť, z níž se už protivník nevzpamatoval (38:4).
V závěru, když už bylo o bodech rozhodnuto, dal trenér Roman Gezo opět prostor dalším. Očekávanou stobodovou hranici překonal úspěšným tříbodovým hodem Simon Bytel.

„Kvalita soupeře nebyla na takové úrovni, aby nám zkomplikovala vývoj utkání. Přesto nejsem s předvedenou hrou v některých fázích zápasu spokojen. Se silnějším týmem by se nám leccos mohlo nevyplatit. Ani úspěšnost střelby z čáry trestného hodu nebyla valná,“ plísnil svěřence Gezo.
Střelci Slovanu: Bielko 32, Bytel 18 (5 trojek), Mácha 13 (1), Michal Soukup 12 (2), Lang 8, Šebesta 8, Nedvěd 8, Martin Petrák 6, Vít Petrák 4, Weinzettl 2.