Po dlouhých létech budou mít karatisté z Mariánských Lázní svého zástupce na Mistrovství České republiky, a to zásluhou staršího žáka Marka Rychtra. Tomu se velmi dařilo na přeboru Karlovarského kraje, jenž se konal v rámci Hokusei Cupu v Ostrově.

Mariánskolázeňská výprava čítala celkem čtyři závodníky, dva ale nastoupili pouze v disciplíně kata. Byli to Sandra Kubíčková a Martin Nguyen. Ani jeden se ale neprosadil.

To Marek Rychtr v souborném cvičení kata zaválel a nenechal nikoho na pochybách, kdo je nejlepší. Po právu si odvezl diplom a medaili pro oblastního přeborníka. V kumite nad 55 kg byli pouze dva závodníci – oba z Mariánských Lázní. V klubovém přeboru porazil Rychtr Lukáše Brožka. Následně se konal turnaj Karlovarského a Plzeňského kraje, jenž doplnili ještě mladí karatisté ze severních a jižních Čech. I v něm se Mariánskolázeňským karatistům dařilo.

Disciplínu kata starší žáci opět opanoval Marek Rychtr, v kumite byl ale tentokrát lepší Brožek. Ten podlehl až ve finále a získal stříbro, Rychtr vypadl už v semifinále a skončil třetí.

O nějaký čas později jeli mariánskolázeňští karatisté na tradiční Narama Cup do Plzně. Tam obsadil Rychtr pěkné třetí místo. Měl ale těžké vylosování a jel tři sestavy v krátkém sledu za sebou, což neudýchal.

V kumite nad 55 kg to bylo asi jeho nejlepší vystoupení vůbec. V prvním kole narazil na o hlavu vyššího a silnějšího soupeře, jehož po těžkém boji zdolal. Druhý zápas rozhodl krásným kopem na hlavu. Zbytek utkání pak takticky ubráni. Ve finále zvítězil až v prodloužení nádherným kopem mawashi geri džodan. Za těch pár modřin to určitě stálo.

V kata závodili ještě Tereza Nguyen, Sandra Kubíčková a Martin Nguyen. Prvně jmenovaná bohužel zapomněla po pár cvicích jak dál a nedokončila. Škoda, úroveň soupeřek nebyla valná a Tereza měla na medailové umístění. Snad to vyjde příště. Sandra vypadla hned v prvním kole. Zato Martin zabojoval a dostal se mezi nejlepších osm z devětadvaceti účastníků. Tam ale jeho pouť skončila.