Doba, kdy nápad zajet si například zahrát kuželky do Bavorska byl stejně fantasmagorický jako třeba touha podívat se měsíc, je už naštěstí minulostí. Takže tentokrát to kuželkářům z Teplé a Mariánských Lázní trvalo jen necelé dvě hodiny cesty autem, aby mohli se svými kamarády v bavorském Speichersdorfu sehrát přátelské utkání. Zatím to byl neoficiální první roční, i když v české výpravě byl i starosta Teplé Pavel Charvát. Příště to prý bude určitě i s přijetím na radnici.

V kuželně penzionu Landgasthof Imhof zněla ale spíše čeština. Za německou stranu byli totiž v týmu SKC Speichersdorf 1 tři Češi – Antonín Valeška a Marian Dědík z Chebu a Ivan Boško z Mariánských Lázní. Češi reprezentující oddíl Sokola Teplá přijeli v tomto složení: Miroslav Staško, Martin Šourek, Luboš Charvát (všichni Teplá), Miroslav Pešťák, Jiří Velek a Jan Boško (všichni Mariánské Lázně).

Domácí tým se ukázal být více než zdatným soupeřem. Jeho „Áčko“ postoupilo dokonce do bavorské ligy a na celkovém výsledku to bylo znát. Češi ale podávali velmi dobré výkony a nechtěli prodat kůži lacině. Nicméně na Bavoráky tentokrát neměli a prohráli 5593:5163 na sražené kuželky.

Hrálo se na dvě stovky hodů ve dvojicích proti sobě. To je už pořádná porce, která zabere zhruba hodinu a půl času. Udržet po celou dobu vyrovnaný výkon je kumšt. To se právě pozná dobrý kuželkář. I proto do soutěže nenastoupila Marcela Bošková, pro niž by dvoustovka byla přespříliš.
Kuželkáři Speichersdorfu vyhráli všechny přímé souboje, někdy to ale nebylo o moc. Naděje na dílčí vítězství svitla Miroslavu Pešťákovi. Ten po sto hodech vedl nad Mathiasem Imhofem o několik kuželek. Soupeř se ale nechal vystřídat, což pravidla umožňují a zkazil tak Pešťákovi radost. Čerstvý náhradník Thorsten Kreutzer hrál totiž o něco lépe než jeho kolega.

Nejhodnotnější výkon dne podal Ivan Boško v bavorském dresu. Jeho 996 sražených kuželek je číslo na úrovni reprezentace. Magickou tisícovku mu znemožnil dosáhnout úlet v jednom z posledních hodů na dorážku.
Pouze dva startující se nedostali nad hranici 850 bodů, která značí výsledek skvělé úrovně, šest borců dokonce zdolalo metu devíti set sražených kuželek.

O výsledek však až tolik nešlo. Hlavní bylo navázat sportovní spolupráci a poměřit se se sousedy. Možná, že se někdy v budoucnu (snad to nebude trvat věčnost) dočkají lázeňští své kuželny a budou moci reprezentovat město sólově. Zdatných kuželkářů je v Mariánských Lázních víc než dost.