Vítězem pátého ročníku turnaje v malé kopané Phoenix Cup, který se konal na travnatém hřišti v Odravě, se stal celek Kovářů Cheb.
Dvanáct týmů se utkalo systémem každý s každým a hrací doba 1x13 minut slibovala vyrovnaná střetnutí.
Některá utkání skončla jednoznačně, zejména zápasy suverénních Kovářů, některé rozhodla až závěrečná minuta. Tým Meteoru Cheb přijal pozvání na turnaj jako víkendový výlet a jeho výsledky nikoho nepřekvapily. Je však třeba vzít v potaz, že za Meteor hráli zejména samí basketbalisté, kteří tak nahradili fotbalisty, kteří se na poslední chvíli omluvili. Meteor však slíbil, že přijede a svůj slib splnil.
Předposlední místo obsadili hráči výběru Libora Alexy – STS Chvojkovice Brod, kteří překvapivě porazili především Phoenix a Mouchy z Toga. Cenná je i remíza s Odpadlíky.

Odravě přineslo domácí prostředí desáté místo. Viktorii Třebeň se tentokrát nedařilo. Dokázala remizovat s Kováři, porazit Markétu, ale tím její šťastné účinkování skončilo. Odpadlíky na závěr posílil střelec Peterek a na hře to bylo znát. Zejména v utkání s Faráři, kdy se jim podařilo otočit skóre, dokázal strhnout spoluhráče k výbornému výkonu.
Mouchy z Toga obsadily o stupínek lepší příčku hlavně díky technické hře Cajthamla a Veselovského.
Dobrou výchozí pozici pro umístění si Country Club pokazil ve druhé polovině maratonu, kdy zvítězil jen jednou. Například v zápase s Odravou začali hrát hráči Country až za stavu 1:3, aby ztratili dva body těsně před závěrečným hvizdem.

Stále lepšící se Atletico Hradčany vybojovalo páté místo, když opět potrápilo Faráře, Odpadlíky i Country Club. Bod s Mouchami z Togy doslova odkopalo.
V závěru mohutně finišovali Faráři a jejich rekordní vítězství 9:1 s Meteorem je toho potvrzením.
Po loňském triumfu stanula opět na trojstupínku Markéta Cheb, tentokrát jako bronzová. Kvalitu týmu zdobil přehled ve hře, přihrávka v pohybu nebo přesné výhozy brankáře Böhma. Kombinace obránců Sedláka a Štrébla s kolmými výpady na branku a dobrou střelou ze střední vzdálenosti míchala kokteil chaosu před brakou soupeře. O třetím místě rozhodl nakonec výsledek vzájemného střetnutí s Faráři.

Stříbro padlo do klína pořadatelskému týmu Phoenix Cheb, který zahrál famózně v posledních šesti utkáních, ve kterých pětkrát vyhrál a jednou remizoval s Mouchami z Toga, přičemž už vedl 2:0. Branku, která rozhodla o druhém místě, vstřelil v poslední minutě veledůležitého duelu s Markétou Fara.
O tom, že vítězem se stane družstvo Karla Dobruského Kováři Cheb, zřejmě nikdo nepochyboval. Síla týmu je znatelná a opět se projevila naplno. V závěrečných bojích se už hráči s vědomím konečného vítězství nesnažili o tak atraktivní hru, kterou předváděli na začátku turnaje. V klidu, pohodě a zaslouženě získali titul.

Pořadatel děkuje všem účastníkům za přátelskou atmosféru, kterou vytvořili svým přístupem ke hře. Rovněž děkuje starostce Odravy Alžbětě Derahové za příkladné a vstřícné jednání o pořádání turnaje, stejně tak i sportovnímu oddílu Spartak Odrava za pomoc při přípravách samotného fotbalového klání.