Netradiční turnaj Špás Pokál Cheb 2007 uspořádali minigolfisté TJ MG Cheb v areálu v Břehnické ulici v Chebu a připravili pro účastníky sportovně společenský zážitek složený ze speciálního čtyřboje.

Hlavními hosty bylo čtyřčlenné družstvo minigolfistů MGC Ingolstadt , které doplnili pozvaní hráči ze spřátelených oddílů z Čech. Čekaly na ně dvě minigolfové soutěže a také utkání v petanque a v bowlingu.
„Už samotný název Špás Pokál vysvětluje, o co nám šlo v první řadě,“ prozradil oddílový předseda František Nečekal starší, který byl hlavním organizátorem této akce. „Tyto ´hry bez hranic´ byly prvním krokem k navázání přátelských vztahů se sousedními německými oddíly k budoucí spolupráci,“ upřesnil.

V sobotu po poledni byl za nádherného počasí turnaj slavnostně zahájen a hráči absolvovali první dva okruhy na minigolfu. Po jejich odehrání navazovala druhá disciplína, kterou byl petanque a ta vyplnila odpolední část. Sobotní část zakončoval bowlingový turnaj.
„Na minigolfu jsem se cítil silnější, další disciplíny tolik v ruce nemám,“ prozradil s úsměvem Volker Hoyer z Ingolstadtu, který byl připraveným programem a zejména atmosférou nesmírně nadšený. „Takováto akce prostě nemá chybu a rozhodně se rád znovu vrátím,“ dodal.
Nedělní závěrečnou disciplínou byl opět minigolf, který byl nejen součástí čtyřboje, ale také hlavní a nemálo prestižní disciplínou. V soutěži o překrásný pohár pro družstvo měli ze soboty minimální náskok jediného úderu hráči domácí TJ MG Cheb, před druhým Ingolstadtem. Ze třetí pozice nastupoval s další jednobodovou ztrátou MIX tým. Domácí hráči si však vítězství uniknout nenechali a dotáhli turnaj do vítězného konce. Pořadí na druhém a třetím místě se také nezměnilo. První ročník Špás Pokálu Cheb tedy vyhrál družstvo domácích v rodinné sestavě Nečekalových (Jana, Marek, František mladší) a Jana Wolfa. Stříbrným celkem byli hráči MGC Ingolstadt (Karl-Heinz Ruhle, Alex Horbas, Robert Lugauer a Volker Hoyer) a třetí místo patří hráčům MIX týmu (Dagmar Hirschmann, Miroslav Lisa mladší, Jiří Broumský a Jana Brettlová).

Soutěž mužů vyhrál domácí hráč František Nečekal mladší, který vytvořil rekordní okruh s počtem 24 úderů. Stříbrný skončil Volker Hoyer a třetí místo obsadil Robert Lugauer (oba Ingolstadt). Ženskou kategorii nejlépe zvládla Dagmar Hirschmann (Tempo Praha) a zvítězila před Janou a Marcelou Nečekalovými z domácího TJ MG Cheb.

Seniorským vítězem byl Karl-Heinz Ruhle před svým ingolstadtským spoluhráčem Alexem Horbasem. Ten si stříbrnou příčku vybojoval až po závěrečném rozstřelu, kdy porazil domácího Václava Placra. Také prvenství v juniorské kategorii si odvezli hosté, respektive Martin Petrů z Chomutova, který přehrál domácí hráče Jakuba Wolfa a Veroniku Kopeckou.

Vyhodnoceni a odměněni byli také nejlepší účastníci v jednotlivých disciplínách čtyřboje. Za petanque to byl 1. Josef Pašek, 2. Pavlína Sassmannová (oba Cheb) a 3. Miroslav Lisa (Jesenice). Bowlingovou část nejlépe zvládli 1. Marek Nečekal, 2. Jan Wolf a 3. František Nečekal mladší (všichni Cheb).
Zmíněný čtyřboj byl soutěží dvojic a v té zvítězilo ingolstadtské duo Horbas s Lugauerem. Stříbrná příčka patří páru Jan Wolf, Václav Placr a třetí místo Nečekalům v sestavě Marcela a František mladší.

Po slavnostním vyhlášení a zakončení následovalo památeční společné vyfotografování. Při závěrečném přátelském posezení si účastníci sdělovali své dojmy z prožitého víkendového soutěžení. Všichni se shodli, že toto setkání se povedlo na výbornou a rozhodně budou následovat další.
„Mně se v Chebu moc líbilo a za rok přijedu určitě znovu,“ prozradila Dagmar Hirschmann. „Až se o tom budeme bavit v Ingolstadtu, budou příště naše výprava početnější. Teď je také řada na nás, abychom udělali Špás Pokál po Bavorsku,“ dodala závěrem minigolfista.