V Potočišti u Chebu byla zahájena výstavba multifunkčního sportovního areálu KARTARENA YPSILONKA o rozloze 5,5 ha se specializovaným motokárovým okruhem. Tento naprosto výjimečný projekt doplní chybějící nabídku nejenom v Karlovarském kraji, ale v celé západní části republiky, kde se vůbec žádná motokárová trať nenachází. Okruh bude svými parametry splňovat přísné požadavky udělení licence třídy A mezinárodní automibilové federace CIK FIA pro pořádání nejvyšších evropských a světových soutěží. Nejenom špičkový a profesionální jezdci, ale i amatéři a široká veřejnost získají konečně jedinečnou možnost trénovat a závodit na homologovaném specializovaném závodním okruhu s potřebným technickým zázemím.

V republice je velice široká základna zájemců o tento moderní a atraktivní motosport, ale z důvodu naprostého nedostatku motokárových okruhů však nelze tento sport prakticky provozovat. Naši nejlepší musí bohužel jezdit trénovat do zahraničí.
Součástí projektu je kromě samotného okruhu rovněž hlavní budova s ubytovací kapacitou, kongresovým střediskem a později také stravovacím zařízením. Ty však budou z legislativních a finančních důvodů součástí až dalších etap výstavby. V areálu je také počítáno s místem pro halu, která by umožňovala celoroční provoz.

„Realizace stavby samotné mi vrásky nedělá, velmi složitá stavební část je asi to nejjednodušší,“ prozradil investor areálu Milos Pokorny. „Jsem ale nemile překvapen, že největším problémem bude zřejmě získání finančních prostředků z dotačních či grantových systémů. Když vidím, co vše lze z bruselských prostředků financovat a náš ojedinělý projekt, který doplňuje chybějící nabídku zařízení pro aktivní sportovní a společenské vyžití mezinárodního významu – která je dokonce prioritní osou operačního programu NUTS II Severozápad - údajně nelze, není mi příjemně,“ nezapřel zklamání podnikatel a motokárový nadšenec.
Když se podaří dodržet časový plán výstavby, již na jaře příštího roku by se mohli vydat na okruh první závodní motokáry.