Na kurtech TJ Sokol Prostějov se konalo mistrovství České republiky v nohejbale starších žáků, kam se nominovalo 16 nejlepších týmů z jednotlivých krajů. Karlovarský kraj reprezentovaly kluby TJ Jiskra Aš ve složení Roman Novotný, Patrik Rada, Jakub Huspek a Daniel Grisník a Liapor Karlovy Vary.
První den byly na programu zápasy trojic a druhý den zápasy dvojic.
Ašským nohejbalistům byly nalosováni do základní skupiny týmy AC Zruč Senec, SKP Žďár nad Sázavou a NK Počerady. Netřeba zdůrazňovat, že Ašští byli pro všechny týmy velká neznámá a nikdo s nimi nepočítal. To se však záhy změnilo. Nebojácní kluci z Aše bez problémů vyhráli základní skupinu bez jediné porážky a jejich kredit v tu chvíli vyskočil hodně vysoko. A když si ještě ve čtvrtfinále v klidu poradili i s týmem Plzeň Litice, nikdo nevěřil svým očím. Spanilou jízdu Ašáků ukončil až v semifinále NK Šumperk a v bitvě o třetí místo, což v případě výhry by byl neuvěřitelný úspěch, Ašští nestačili na A tým Prostějova.
Celkové čtvrté místo je však vynikajícím výsledkem už jen proto, že Aš byla jediným českým zástupcem, který se dokázal vklínit mezi moravské týmy, jež jsou v nohejbale žáků v poslední době dominantní.
V neděli pak následovaly zápasy dvojic. V tento den se ašským borcům tak nedařilo a kluci obsadili 8. místo ze šestnácti družstev.
„Znovu musím zopakovat, že se jedná o historický úspěch starších žáků a jim patří obrovský dík za vzornou reprezentaci města Aše. Dále bych chtěl poděkovat firmám Kaduko, Kovas a ZDM, za jejich podporu,“ řekl hned po návratu z mistrovství Pavel Grisník, trenér mládeže ašské Jiskry.

ČtvrtfináleNK Šumperk - Liapor Karlovy Vary 2 : 0, Jiskra Aš - Plzeň Litice 2 : 0, Prostějov A - Čakovice 2 : 0, Prostějov B - Trhové Sviny 2 : 0

Semifinále
NK Šumperk - Jiskra Aš 2 : 0, Prostějov B - Prostějov A 2 : 1

O 3. místoProstějov A - Jiskra Aš 2 : 0

Finále

Prostějov B - NK Šumperk 2:1.