V Chabačovicích se konalo mistrovství České republiky mladších žáků do 12 let v nohejbale. Po předchozí úspěšné krajské kvalifikaci se turnaje zúčastnili ašští nohejbalisté Martin Lüley, Lukáš Sýkora, Radek Kříž a Tomáš Kříž. V turnaji trojic hrála sestava Martin, Lukáš a Radek svůj životní turnaj, kdy výsledkem jejich skvělé hry je stříbrné umístění.

Už od prvního utkání bylo zřejmé, že ašský tým bude pro každého soupeře tvrdým oříškem. Sehraně se kluci doplňovali jak v obranné, tak i útočné fázi, za minimálních chyb ve hře. V základné skupině zdolali Žatec 2:0, dále SK Kotlářka Praha také 2:0. V nadstavbové části již šlo o vyřazovací způsob turnaje, kdy nastoupili proti domácím Chabařovicím mohutně povzbuzovanými domácím publikem.Výsledek 2:0 pro ašské kluky však hovoří za vše a z celého týmu vyzařovala dobrá psychická pohoda. Další výhru 2:0 získali poražením Plané u Mar. Lázní a rázem stáli kluci oběma nohama ve finále.

Byl to opakovaný souboj s Kotlářkou Praha ze základní skupiny. Soupeř, kterého Ašští jako jediní porazili, jim ve finále svou prohru vrátil stejným poměrem setů. Kluci se zalekli možnosti být mistry republiky a na jejich nohy se připoutala nervozita. Dosažený výsledek je poctou jejich umění a vytrvalosti v tomto sportu. Technická hra Martina Lüleye v útočné fázi se tímto turnajem stala malou legendou, kdy svým umem získal uznání a přízeň fanoušků i odborníků.
Druhý den pokračoval český šampionát turnajem dvojic. Sestava Martin Lüley a Lukáš Sýkora byla doplňována střídajícím Radkem Křížem. V základné skupině ašské družstvo předvádělo pohledný nohejbal plný technických kousků a solidní hru v poli. Následovaly výsledky: Aš-Kroměříž 2:0, Aš-Prostějov 2:1, Aš-Chabařovice 2:0. Turnaj pokračoval vyřazovacím způsobem. Počerady porazili 2:0. V následujícím utkání se proti nim postavila Planá u Mar. Lázní. Po strhujícím nohejbale byl stav utkání 1:1 a závěrečný set 9:9. Poslední bod po velkém boji a se štěstím získal tým z Plané, což ukončilo působení ašského družstva pátým místem na letošním mistrovství České republiky dvojic.

Celé čtyřce ašských hráčů blahopřejeme a děkujeme za získanou sportovní slávu, kterou zapsali do dějin ašského sportu stříbrným písmem.