Čtyři atleti chebského Unionu byli vybráni za Karlovarský kraj, aby se zúčastnili „Olympiády dětí a mládeže“ v Ustí nad Labem. Olympiáda se uskutečnila v mnoha sportech a nechyběl ani olympijský oheň, který zapálila olympijská vítězska v lyžován í Katka Neumanová.
Závody byly záležitostí žákovských kategorií a konkurence byla obrovská. V mladším žactvu Union reprezentovala Denisa Rydrychová. Zatímco ve skoku do dálky (14. místo za výkon 445 cm) už na jiných závodech předvedla lepší výkon, v běhu na 300 m si zaběhla osobní rekord (45.41) a v rozběhu skončila třetí.

Na poslední chvíli byl nominován Jiří Kesl, který běžel 800 m. Jirka nastoupil proti soupeřům o rok starším a bojoval, jak jsme u něj zvyklý, „nadoraz“. A tak i jemu byl odměnou nový osobní rekord 2:27.15 min.

Atmosféře velkých závodů podlehla Adéla Vavřínová, která musela běžet 1500 m, což ještě nezkusila a jednak asi opravdu velké obavy „jak to dopadne“ zapříčinily velmi průměrný čas (5:26.60) a jedenácté místo v rozběhu.
Nejlépe reprezentovala Alexia Štenglová, která si z Ústí veze hned dva osobní rekordy. V běhu na 60 m se dostala do semifinále za čas (8.27) a málem byla i ve finále běhu na 300 m, kde v rozběhu běžela skvělých 42.76.

A opět je tady pozvánka na Velkou cenu Chebu, kde všichni čtyři budou startovat. Vše vypukne pátého července od 17.00 hod. v německém Mitterteichu a během dvou hodin budou moci příznivci atletiky sledovat kromě chebských atletů i některé české špičky. S jejich jmény čtenáře včas seznámíme.