VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Lazy u Lázní Kynžvartu dorazilo přes osm set orientačních běžců

LAZY - Se svým vystoupením byl velmi spokojen Jaroslav Jirásek z Chebu

25.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Obvykle se v článcích o orientační běhu píše v Chebském deníku v souvislosti o početné účasti členů Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK na nejrůznějších závodech a nezřídka o nějakých jejich umístěních na stupních vítězů. Tentokrát tomu tak nebude.

Třetí červnový víkend totiž pořádali Mariánskolázeňští dvojkolo B žebříku Čechy u obce Lazy, jež leží několik kilometrů severně od Lázní Kynžvart. Do lesa se podívala opravdu jen hrstka domácích – většinou mládež. Všichni ostatní v čele ředitelem celého podniku Janem Fišákem a hlavním rozhodčím Janem Michalcem byli plně vytíženi organizací akce, kterou navštívilo přes osm set běžců.

Na vítězství měl v sobotu na klasické trati našlápnuto Tomáš Kamaryt v kategorii juniorů. Trať dlouhou devět kilometrů, vedoucí i přes nejvyšší vrchol Slavkovského lesa –Lesný (983 m.n.m.), zvládl za 90 minut a 18 sekund. Byl to druhý nejlepší čas. Podle vlastních slov ztratil vítězství hned na prvních dvou kontrolách, na nichž nechal dohromady asi čtyři minuty.
Za zmínku stojí výkon začínající Radky Korcové, jež reprezentuje rovněž mariánskolázeňský oddíl a bydlí shodou okolností přímo na Lazech. Ta při své orientační premiéře doběhla celý závod byť na posledním hodnoceném 26. místě v kategorii mladších dorostenek D 16 B. 4,8 kilometrů uběhla za 116 minut. Toto není rozhodně hanění atleticky zdatně sportovkyně, ale pochvalou, že tak obtížnou trať vůbec dokončila. To se mnohým ten den vůbec nepodařilo. A to i v hlavních kategoriích.

Se svým vystoupením byl velmi spokojen Jaroslav Jirásek z Chebu. V nabité kategorii H 60 byl v sobotu pátý a v neděli šestý. Velmi mu vyhovoval těžký terén, v němž se jeho lehkonozí soupeři nemohli tak rychle pohybovat. Dvakrát ve druhé desítce skončila chebská radiová orientační běžkyně Blanka Jiráňová v kategorii D 21 C.

Špatně si nevedl věčně nespokojený Václav Chotětický z Aše v kategorii H 45. Ten vždy najde na svém výkonu chyby. Nicméně jeho desátá a devátá příčka je slušná.
Vítězství v hlavních kategoriích patřilo po oba dny elitním závodníkům. V mužích se v sobotu na extrémně náročné 12,5 km dlouhé trati prosadilo trio Ondřej Kazda (Jičín), Jiří Mrázek (Praha) a Radek Novotný (HradecKrálové). Posledně jmenovaný, současný trenér mužské reprezentace nešetřil nad náročností chválou a litoval, že se v takovém terénu neběží závody Elity nebo Mistrovství České republiky. V ženách vyhrála Lucie Krafková (Bor) před reprezentantkou v radiovém OB Michaelou Omovou (Turnov) a Petrou Novotnou (Hradec Králové).

V neděli na krátké trati zvítězil Martin Janata (Praha), druhý byl Martin Henych (Jičín) a třetí doběhl Jiří Mrázek. V ženách dominovala Romana Kalenská (Jičín), stříbro vybojovala Iva Rufferová (Bor) a jako třetí skončila opět Petra Novotná – bývalá úspěšná reprezentantka.
O tom, jak to v lese i na shromaždišti vypadalo, svědčí nejlépe ohlasy z internetových stránek. Člen rady ČSOB Milan Borovička zvaný Sosna z Prahy, jenž vynechá málokterý závod a do Mariánských Lázní pravidelně a rád jezdí píše: „Pro znalce mariánskolázeňských závodů nebyl les ani přetáhlé časy překvapením. Po pár prvních kilometrech v totálním terénu (polomy, klacky, bažiny, vysoká tráva, borůvčí, kameny) jsem byl maximálně spokojený, ale brzy mi došlo, že to až do konce nebude jiné. K tomu pár kopců „zalamováků“, a bylo jasné že to asi nikdo v mé kategorii H 21 B na 11 kilometrové trati pod sto minut nedá (nedal). Můj výsledný čas 164 minut hovoří za vše. Na večerní relaxaci ve Valech v hospodě U Březího vlka jsem se dal trochu dohromady a nedělní krátkou trať absolvoval s důstojnější ztrátou na vítěze. V Mariánských Lázních nebudu na dalších závodech určitě chybět,“ upozornil.

O nedostatcích a chybách se zmínil předseda sekce pěšího OB a předseda soutěžní komise Petr Klimpl z Pardubic: „Terén byl opravdovou lahůdkou, letos určitě nejnáročnější na celostátních závodech. Když pořadatelé psali na webových stránkách, že v lese chybějí jen písečné duny, příliš se nemýlili. Mapa byla velmi solidní, ale našly se tam i pasáže, kde to směrově a vzdálenostně až tolik nesedělo. O jedné takové se za účasti jury diskutovalo v neděli u kategorie H 21 B. Když však člověk pochopil filosofii mapaře, tak se mu dílo jako celek muselo líbit. Do toho se staviteli podařilo postavit po oba dny velmi pěkné tratě. Sice dlouhé (v mnoha kategoriích byly v sobotu překročeny směrné časy), ale orientačně skvělé a fyzicky náročné. V úvodu sobotní klasiky to bylo v podmáčených hustnících plných popadaných stromů pravé orientační dobrodružství. V sobotu byly problémy s popisy u jedné veteránské kategorie a také mytí mohlo být lépe zabezpečené. K očistě od bahna zamířili tentokrát i ti, kteří nechávají mytí až na doma.“

Lidový příspěvek do internetových stránek „Bestíkovy noviny“ zaslala i šifra Voi Toi: „Vzdávám veškerý hold organizátorům z Mariánských Lázní, neb díky jejich pořadatelskému umu jsem po dlouhé době měl tu možnost zaběhnout si závod, kde se nemuselo onanovat na nezáživné placce, luštit rozpitou mapu nebo houbařit v nesedících hustnících. Čert vem velké přesahy směrných časů, jsou to koneckonců jenom „Béčka“. Byly nám naservírovány velmi náročné a zajímavé tratě v parádním neoběhaném terénu, kvalitní mapy, které seděly, byly dobře čitelné, obsahovaly severojižní čáry a nerolovaly se po prvním kontaktu s vodou.. Taktéž pomohly plánky měst s vyznačenými restauranty a potěšilo ubytování v bývalé důstojnické ubytovně v Klimentově, kde se nezavíralo úderem 23. hodiny. Škoda, že jsem si z důvodu ze soboty zrakvených kotníků nemohl užít nedělní bahnitovodnatou trať.“
Závěrem se sluší poděkovat všem, kteří pomohli zabezpečit tuto náročnou akci orientačního běhu, mimo jiné to byli hasiči z Lázní Kynžvart. A ten náročný terén vybral osobně ředitel závodu Jan Fišák. Má zřejmě dobrý čich.

 

 

 

25.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 74 Kč

Montážní dělníci elektronických zařízení Dělník/ce pro zpracování elektrických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POUZE PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM !!! Místo výkonu práce: Lesní 5, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné prodloužení. Mzdové ohodnocení: 74,- Kč/hod. Uvedená mzda je bez odměn a osobního ohodnocení, průměrná hodinová mzda je vyšší. Zkrácený úvazek 20-25 hod/týdně (dle domluvy). Pracovní doba: Po-Pá (nástup od 8:00 h, konec dle výše úvazku). Náplň práce: demontáž elektrozařízení - strojová a ruční demontáž elektrických spotřebičů. Nabízíme: 5 týdnů dovolené, příspěvek na dopravu. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 8:00-15:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Marketa - remone s.r.o. -003, Lesní, č.p. 1491, 350 02 Cheb 2. Informace: Zdeněk Bambousek, +420 739 031 807,354 439 028.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 21 000 Kč

Pracovníci odvozu a recyklace odpadů Dělník/ce svozu - obsluha popelářského vozu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chocovice 20, Třebeň - 351 34 Skalná. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní doba: ranní směna 6:00 - 14:00 hod, odpolední směna 14:00 - 22:00 hod. Požadujeme: spolehlivost, smysl pro pořádek, bezúhonnost. Kontakt pro zájemce: e-mailem anebo telefonicky.. Pracoviště: Marius pedersen a.s. -002, 351 34 Skalná. Informace: Tomáš Králík, +420 739 682 636.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Ostatní úředníci 18 810 Kč

Ostatní úředníci jinde neuvedení Úředník/úřednice - sociální pracovník/pracovnice pro agendu sociálně-právní ochrany dětí. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Tajemník Městského úřadu Cheb vyhlašuje dle zákona č. 312/2002 Sb. výběrové řízení na pracovní pozice úředník/úřednice odboru sociálních věcí a zdravotnictví (2 pracovní místa - pracovní poměr na dobu neurčitou)., , Druh práce: úředník/úřednice - sociální pracovník/pracovnice pro agendu sociálně-právní ochrany dětí, Platová třída: 10, Místo výkonu práce: Česká republika, Termín nástupu: 17.09.2018 ihned nebo dohodou, Pracovní doba: Po+St (7:30-17:00 h), Út+Čt+Pá (6:30-14:00 h - pružná pracovní doba), ve střídání s kolegy služby o víkendu (pohotovost na telefonu)., , Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka dle § 4 zákona č. 312/2002 Sb.:, - státní občanství ČR nebo trvalý pobyt v ČR, - dosažení věku 18 let, - způsobilost k právním úkonům, - bezúhonnost, - ovládání jednacího jazyka., , Minimální požadavky úřadu:, - minimálně vyšší odborné vzdělání v souladu s § 110 odst. 4 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, - znalost zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů , - rámcová znalost zákona č. 89/2012 Sb., nový občanský zákoník, část rodinné právo, - dobrá uživatelská znalost práce s PC, - řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič/ka), - do 6 měsíců po nástupu do zaměstnání povinnost přihlásit se ke zkoušce zvláštní odborné způsobilosti k výkonu správní činnosti při sociálně-právní ochraně dětí, pokud uchazeč tuto zkoušku již neabsolvoval., , Výhodou:, - zkouška zvláštní odborné způsobilosti k výkonu správní činnosti při sociálně-právní ochraně dětí, - praxe v sociální oblasti, - rámcová znalost zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, - rámcová znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, rámcová znalost zákona č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních., , Nabízíme:, - odborné vedení v adaptačním procesu, - pět týdnů dovolené, - pružná pracovní doba, - zaměstnanecké benefity (příspěvek na stravenky, příspěvek na ošatné, příspěvek na kulturní, společenské akce a zájezdy, příspěvek na dovolenou, příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění po odpracování 1 roku, příspěvek na dopravu do zaměstnání při dojíždění nad 15 km), - profesní růst a prohlubování znalostí, - supervizní vedení, - týmová práce v kolektivu, vzájemná podpora., , Výčet dokladů, které je nutné předložit:, - vyplněnou přihlášku do výběrového řízení (závazný tiskopis je k dispozici na podatelně MěÚ a na internetových stránkách www.cheb.cz), - strukturovaný životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech uchazeče , - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, - ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., , Lhůta pro podání přihlášek: do 31.08.2018 (včetně), přihlášky doručené po stanoveném termínu budou vyřazeny., , Místo a způsob podání přihlášky: osobně na podatelně MěÚ Cheb nebo písemně na adrese: Městský úřad Cheb, odbor kanceláře starosty, Pavlína Skoupá, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 14, 350 20 Cheb 1., , Bližší informace o pracovní pozici lze získat u vedoucí odboru SvZ Bc. Anny Doubkové, tel. 354 440 249, e-mail doubkova@cheb.cz nebo u vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí Bc. Renaty Bartákové, tel. 354 440 248, e-mail: bartakova@cheb.cz., , Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výb. řízení kdykoliv v jeho průběhu., , ÚSTNÍ POHOVORY PROBĚHNOU 10.09.2018 OD 9.00 H V BUDOVĚ MěÚ - 26. DUBNA 4, CH. Pracoviště: Město cheb -006, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, č.p. 1, 350 02 Cheb 2. Informace: Anna Doubková, +420 354 440 249.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 16 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojský/á. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Ruská 123, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné převedení na dobu neurčitou. Pracovní doba: 7:00-15:30 h. Nabízíme: 13. plat je stabilně zakotven v pracovní smlouvě, příspěvek na jízdné, atraktivní firemní benefity. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat 8:00-16:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Grand hotel marienbad betriebs s.r.o. -001, Ruská, č.p. 123, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Hana Dvořáková, +420 778 707 160.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Memoriál Jaroslava Holického
31

Memoriál Jaroslava Holického v režii týmu Hroznětína

Fotbalisté varské Slavie remizovali v domácím prostředí s Plzní U19 (v černém) 2:2.
29

Slavia v domácí premiéře remizovala

O víkendu za fotbalem v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj - O víkendu rozehrají své podzimní části krajské i okresní fotbalové soutěže mužů.

Startuje fotbalový podzim, lídrem bude Hvězda

Karlovarský kraj – Fotbalová výluka je tatam. Již dnes, tedy v pátek 17. srpna, se mohou fanoušci vydat opět na krajské stadiony. Startuje totiž fotbalový podzim.

Březová se postaví Ostré

Březová – Další velká neznámá. Fotbalisté Olympie Březová se ve druhém kole divize utkají se Sportovním Sdružením Ostrá.

Viktorii prověří FK Tachov

Mariánské Lázně – Na stadionu u Ferdinandova pramene bude v sobotu 18. srpna od 15.00 hodin pořádně rušno. Viktoriáni se totiž postaví ve druhém kole Fortuna Divize A tachovskému FK, který patří k horkým kandidátům na postup.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT