Se zajímavým kolektivním úspěchem se z orientačních závodů na Turnovsku vracela domů ašská výprava, dva pěkné individuální výsledky přidali mladí členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

Osada Dubový Dvůr nedaleko Horního Žďáru byla centrem dalšího kola celostátního a českého žebříčku jednotlivců a českého poháru štafet.
Vzhledem k této nepříliš časté kombinaci jeli na tuto akci z chebského regionu pouze ti, kteří měli možnost sestavit alespoň nějakou štafetu. Kvůli jednomu závodu by to asi nemělo smysl.

V členitém a porostově rozmanitém lese zčásti zbrázděném erozními rýhami, s ojedinělými skalkami a kameny a s hustou sítí komunikací rozhodovala především fyzická kondice. Na orientační běžce totiž čekalo v chladném a sychravém počasí značné převýšení.
Sobotní závod vyšel Tomáši Kamarytovi z Mariánských Lázní, jenž zvítězil v kategorii juniorů H 20 B. Osmikilometrovou trať se 430 výškovými metry a 14 kontrolami zvládl za 60 minut a 46 sekund. Před druhým v pořadí měl náskok 2:41.
Dobře běžel také mladší dorostenec Martin Bína v kategorii H 16 B. Jeho čtvrté místo se zhruba čtyřminutovou ztrátou na vítěze se mu bude určitě počítat a pomůže mu k zisku licence A pro příští rok.

Další tři mariánskolázeňští borci skončili až za první desítkou. Nejlépe dopadl Petr Kunc starší, který byl dvanáctý z 24 startujících v kategorii H 40. Petr Kunc mladší skončil šestnáctý v kategorii H 20 A a podprůměr předvedla tentokrát Eliška Kuncová v kategorii D 18 A. Její dvaadvacátá příčka z šestadvaceti starších dorostenek je propadákem. Ještě, že se v konečném resumé budou ty nejhorší závody škrtat.

Slušné desáté místo obsadil Václav Chotětický z Aše v kategorii H 45. Jeho oddílový kolega Karel Pilař nastoupil i přes veteránský věk do druhé nejkvalitnější kategorie mužů H 21 A. 54. Příčka mezi 64 účastníky může připadat jako nic moc pouze laikovi. Vždyť uběhnout v kopcích 12,2 kilometrů a nastoupat při hledání 26 kontrol 560 metrů za 102 minut a 9 sekund je kvalitní výkon. Pilař navíc bojuje se soupeři o i 30 let mladšími!
Dobrou formu prodal Pilař v neděli při štafetách, kdy na posledním úseku zaběhl nejrychlejší čas a vytáhl tým KČT Aš na druhé místo ve veteránské kategorii H 140 (číslo znamená minimální součet věků členů tříčlenného družstva).

Ani Pilařovi kamarádi neběželi zle: Chotětický na prvním úseku dobíhal na předávku jako šestý, Jan Hájek se posunul ještě o dvě příčky výš.
Eliška Kuncová hostuje ve štafetách za oddíl Severka Šumperk a je jeho finišmankou. V cíli se objevila jako desátá z pětadvaceti kolektivů.
Martin Bína zaběhl stejně jako další dva členové štafety KOB Sokolov průměr, snaha jim stačila na sedmnáctou příčku.

Čistě klubovou štafetu postavili do kategorie mužů Kunc ml., Kamaryt a Kunc st. Na nějaké slušné umístění si naději rozhodně dělat nemohli, šlo hlavně o zkušenost v kontaktním závodě. Konkurence byla opravdu velká – téměř šedesát týmů. Z tohoto hlediska je jejich 46. místo ucházející.