Zvítězili Bína, Tengler a Milota

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Závodů se zúčastnilo 240 běžců z celé republiky

16.7.2007

Tři nejlepší v kategorii H35 v Horním Slavkově. Zleva bronzový Petr Kunc st., zlatý Josef Milota (oba M.Lázně) a stříbrný Jaroš Řehořek z Karlových VarůFoto: Foto: Radomíra Jelínková

Dvě stě čtyřicet orientačních běžců ze 40 oddílů z Čech a Moravy startovalo na třídenních závodech o Cenu Horního Slavkova.
Nejvíce si účastníci užili v prvních dvou etapách. Již tak dost podmáčený terén v blízkém i vzdáleném okolí vrchu Krudum sytil vytrvalý déšť.
První mírně zkrácený závod s větším množstvím kontrol natáhli pořadatelé z KOB Sokolov zčásti do méně přehledných a mokrých porostů. Druhý den na klasické trati to bylo při větších vzdálenostech mezi kontrolami více na volbu postupů s jednou zrádnou kontrolou pro některé kategorie. Hledat okraj prostředního hustníčku ve stejně hustém rozsáhlém porostu byla pěkná loterie. Na závěr pak byl připraven orientačně lehčí závod s některými trochu zbytečnými postupy z kopce do kopce.

Celkem šestkrát stanuli členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK při závěrečném vyhlášení na stupních vítězů. Třikrát to bylo dokonce na nejvyšším stupínku.

První místa vybojovali Martin Bína v kategorii H 16, Martin Tengler v kategorii H 18 a Josef Milota v kategorii H 35. Druzí byli Stanislava Opavová v kategorii D 45 a Jan Fišák v kategorii H 55 a třetí místo obsadil Petr Kunc starší v kategorii H 35.

Čtvrtá skončila v hlavní kategorii žen D 21 dorostenka Eliška Kuncová, stejné umístění zaznamenal Michal Kamaryt v kategorii H 16 a pátí doběhli Jan Michalec v kategorii H 45 a Martina Kamarytová v kategorii D 35.

Za zmínku stojí i desátá příčka juniora Tomáše Kamaryta mezi třiceti muži v kategorii H 21, v níž zvítězil Seidl z Ekonomu Praha
Stříbrní byli ašští žáci Jiří Frank v kategorii H 12 a Marek Šulc v kategorii H 14,pátý byl jejich starší oddílový kolega Václav Chotětický v kategorii H 35 a celkový bronz po vítězství v první etapě uhájil Jaroslav Jirásek z Chebu v kategorii H 55.

16.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Vlekaři se děsí poplatků za odběr vody na zasněžování. Snímek je z horské Bublavy.

Vlekaři se děsí poplatků za odběr vody na zasněžování

Exoti na prodej.

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

FOTOGALERIE: Hasiči se nezastavili, silný vítr opět vyvracel stromy

Karlovarský kraj – Napilno měli hasiči v Karlovarském kraji, od čtvrtka do pátku zaznamenali 77 výjezdů. Může za to počasí, kdy na zasněžených silnicích přibylo dopravních nehod, především ale náhlý poryv větru lámal a vyvracel stromy.

Chcete Zlatý erb? Máte poslední šance přihlásit se

Karlovarský kraj – Obce a města z našeho regionu mají v pátek 19. ledna poslední šanci na to, aby se ještě zapojily do krajského kola soutěže o Zlatý erb.

OTÁZKA PRO: Blanku Andrášikovou z Muzea Cheb

Cheb - Muzeum Cheb připravuje přednášku s názvem Památné a významné stromy Karlovarského kraje. Přiblížíte, co se lidé dozvědí?