Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jedna z otázek na kontrolách: Jaké křestní jméno má Spejbl?

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Orientačního běhu se zúčastnili mariánskolázeňští karatisté a judisté

16.8.2007
SDÍLEJ:

Společné foto všech účastníků srpnového orientačního odpoledneFoto: Foto: Samospoušť Radek Malinovský

I přes sychravé počasí minulého týdne se na Fit louce u Kamzíku nad Mariánskými Lázněmi sešla standardní sestava převážně z řad místních judistů a karatistů, jež více jak dvacet let zápolí jeden den v roce v orientačních disciplínách.

Terén tam má většina tak dobře přečtený, že je schopna absolvovat závod velmi obtížné úrovně. Ten by dělal problémy i orientačním specialistům. Skoro všichni navíc běhají bez buzoly, která by jim podle jejich slov stejně jenom překážela v běhu.

Hlavní závod jednotlivců měl dvanáct kontrol, z nichž mnohé byly umístěny v dost podmáčeném nebo kamenitém prostředí. Běžci startující v kategorii „profi“ museli v libovolném pořadí oběhnout všechny kontroly, amatéři mohli jednu dle vlastního uvážení vynechat.
O vítězích bylo neplánovaně rozhodnuto hned v úvodu. Orientační běžec Martin Tengler se judistou Martinem Schusterem i přes čtyřminutový startovní interval seběhl. Oba pak šli prakticky celý závod spolu, což je samozřejmě výhoda.

Tengler s časem 79 minut a 33 sekund vévodil kategorii „profi“, Schuster už po páté v historii vyhrál amatéry (77:15). Stříbro a bronz v profesionálech získali Radomíra Jelínková a Jiří Klimko. Pořadí v amatérech od druhého místo mělo tuto podobu: Radek Malinovský (dosud čtyři prvenství - 92, 97, 04 a 05), Ivan Korol (osminásobný vítěz), Tomáš Průša, Karel Tesař (první ve IV. ročníku v roce 1988), Michal Tesař, Lukáš Kupka, Karla Lhotáková, Robert Csekés, Vojtěch Průša (vítěz druhého ročníku v roce 1988) a Natálie Malinovská.

O náročnosti závodu svědčí, že tentokrát se na orienťák na horských kolech odvážili už jen dva borci. Tím lepším byl v cíli Martin Schuster (48:43), druhý byl Radek Malinovský (58:14)

Prakticky všichni přítomní si ale v průběhu dne vyzkoušeli časově a fyzicky nenáročný Camel OB. Na ploše několika desítek čtverečných metrů bylo ve čtvercovém obrazci rozmístěno 29 kontrol. Ty bylo nutné ve čtyřech po sobě následujících kolech proběhnout v daném pořadí. Palmu vítězství si už počtvrté odnesl Lukáš Kupka, jež to zvládl za 2 minuty a 48 sekund. Kupka tuto mladou disciplínu nevyhrál pouze při premiéře v roce 2003, kdy byl diskvalifikován za špatné ražení. Na dalších místech skončili: Tengler, Schuster, Malinovský, Jelínková, Lucie Jungová, Lhotáková, Csekés, Petr Johana, Marie Klimková, Alena Kóšová, Rostislav Milota, Korol (poslední, který to měl bez chyby, další měli alespoň jedno chybné ražení), M. Tesař, Kateřina Tesařová, Pavla Jungová, Malinovská, Kateřina Klimková a Štěpán Klimko.

A pak už se rozdávaly diplomy a ceny. Těch bylo jako obvykle dost pro všechny ve všech disciplínách. Na úplný závěr se četly odpovědi na otázky, které byly v lese na kontrolách a byly potvrzením toho, že závodník správné místo našel.

Tři startující například věděli, co je od 15. 6. zakázáno volně prodávat malospotřebitelům. Je to toluen (asi ho ona trojice někdy potřebuje). Jiné nápady byly: pivo, marihuana, rum, cigára, koks, hašiš, včelí med, děti do tří let…
Pozorným čtenářem novin se ukázal Malinovský. Jako jediný věděl, proč byl 7. 8. 1847 Bedřich Smetana po svém klavírním koncertu v Chebu rozmrzelý. Přišli si ho tenkrát poslechnout jen čtyři návštěvníci. Ostatní měli jiné mínění: Smetana slyšel, jak mu neladí klavír, dávali mu aplaus německy, hrál mizerně, bolela ho hlava a měl průjem, dali mu pít chebské pivo, musel hrát Němcům Mou vlast, během koncertu mu ukradli klavír, atp.
Handkerchief znamená v angličtině kapesník (tři správné odpovědi z kontroly č. 8), nikoliv palcát, polštář, veslovací loď nebo „ruce vzhůru, šéfe“ a Spejbl se jmenuje Josef (kontrola č. 5) a ne Alois, Albert, Johny, Henry či Jurij Maximovič.


16.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zapisovatelka Olga Gregoridesová z Chebu.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Hoopers je určený pro psy všech ras a bez rozdílu věku.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení