Tři republikové šampionáty v orientačním běhu během tří dní zažila Opava. Tam se vypravilo i několik závodníků z chebského regionu.
O prodlouženém záříjovém víkendu se začínalo v pátek odpoledne orientačním sprintem, jenž se konal v městském sadu u koupaliště. Závodní prostor byl absolutní placka. Mapa v měřítku 1:4000 neměla příliš veliký rozměr, a tak při značném počtu kontrol bylo poměrně obtížné vyznat se v té změti čar, kroužků a čísel.

Tuto nejrychlejší orientační disciplínu absolvoval kvartet běžců z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. Nejlepšího výsledku dosáhla Eliška Kuncová v kategorii D 18, která doběhla na pěkném desátém místě, když na vítězku ztrácela pouze minutu a půl. Jedenáctý byl Petr Kunc starší v kategorii H 40, dvacátou příčku obsadil Petr Kunc mladší v kategorii H 20 a na 23. místě skončil Martin Bína v kategorii H 16.
O den později se nedaleko Opavy ve Vetřkovicích odehrálo Mistrovství ČR ve štafetách. Rovinatý terén s množstvím porostových detailů byl dobře průběžný a dovoloval tedy vysokou rychlost běhu.

Skvěle si vedla na třetím úseku šumperské štafety Eliška Kuncová v kategorii starších dorostenek. Mariánskolázeňská závodnice, která za severomoravský oddíl hostuje, zaběhla čtvrtý nejlepší čas na svém úseku a v konkurenci 31 týmů dotáhla Šumperk na konečnou šestou příčku.
Martin Bína, jenž ve štafetách nastupuje za KOB Sokolov, zaběhl stejně jako jeho dva kolegové Kovář a Švirák průměr. Jejich výkony jim stačily na sedmnácté místo z 29 štafet.

Nečekaně zaperlilo ve 27členné kategorii veteránů H 140 (číslo znamená minimální součet věků všech členů, přičemž každému musí být nejméně 35 let) trio Jan Michalec, Petr Kunc starší (oba Mar. Lázně) a Karel Pilař (Aš). Jejich páté místo s necelou sedmiminutovou ztrátou na první kolektiv je skvělé. Škoda jen, že borci z Chebska nemohli být hodnoceni oficiálně, neboť se nejednalo o čistě klubovou štafetu.

V neděli se na tomtéž místě konal mistrovský závod v družstvech. Sedmičlenná parta KOB Sokolov společně s Martinem Bínou obsadila pěkné osmé místo mezi 23 kolektivy v kategorii DH 18, Severka Šumperk s Eliškou Kuncovou skončila v téže kategorii na patnácté příčce.
Zbylí závodníci (Petr Kunc starší, Jan Michalec, Petr Kunc mladší, Karel Pilař, Karel Rambousek – Sokolov, Oldřich Kodeda – Plzeň a Jakub Ostřanský) nastoupili v hlavní 51členné kategorii DH 21 hlavně proto, aby se popasovali s republikovou elitou. Kromě toho, že byli z různých oddílů, neměli navíc ve svém kádru ani žádnou ženu (měly by tam být tři), a proto nebyli hodnoceni. Mimo soutěž dosáhli čtyřidvacátého nejlepšího času.

Nejvíce však byli všichni Západočeši v čele se šéftrenérem mládeže Michalcem zvědavi na výkon osmičlenného výběru oblasti. Ten se musel sestávat ze dvou dvanáctiletých chlapců a dívek a stejného počtu čtrnáctiletých. Kromě čtyřech kralovických závodníků (Vištejn, Salfická, Šlajs a Březinová) v něm byli ještě Kuberková z Plzně, Vaško ze Sokolova, Magda Sklenářová z Mariánských Lázní a Ondřej Wimmer z Aše. Tento oktet doběhl nakonec na třináctém místě z dvaceti mládežnických družstev.