Pěkné prázdniny v Českém ráji mohou pro každého asociovat něco jiného. Pro rockery to může být pařba na rockfestu, pro zamilované noc v zapadlém kempu, pro houbaře nález hnízda dvoukilových hřibů. Orientační běžci v tom mají jasno – jsou to náročné závody v pískovcových skalách na Drábovně. A čím více, tím lépe.

Toho si byli vědomi pořadatelé dvoudenní akce z Turnova, kteří do druhého srpnového víkendu vtěsnali tři závody. V sobotu dopoledne se na mapě v měřítku 1:10 000 běžela krátká trať, odpoledne byl přichystán skalní sprint na mapě 1: 4000 a v neděli se končilo klasickým závodem znovu na „desítce“.
Jako přípravu na blížící se pětidenní mezinárodní Bohemia ve skalách na Kokořínsku pojali návštěvu Turnovska tři ze čtyř orientačních běžců z Chebska. Doufejme, že slepé patrony vystříleli právě v Českém ráji. Moc se jim totiž nedařilo.
Karel Pilař z Aše se i přes veteránský věk přihlásil do kategorie mužů a to rovnou do skupiny H 21 A. Tam dobíhal spíše ve druhé polovině startovní listiny, aby to v poslední etapě „zazdil“ diskvalifikací.

Slušný průměr zaběhl další ašský borec Václav Chotětický v kategorii H 35. Ze dvaceti šesti závodníků obsadil po umístěních 12., 11. a 16. konečnou třináctou příčku.

Dobře našlápnuto měl Jan Fišák z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK v kategorii H 60. Po dvou sobotních etapách mu patřilo průběžné čtvrté místo. V závěru byl ale až patnáctý a propadl se na devátou příčku.
Čest Chebska nakonec zachraňoval mariánskolázeňský Jan Michalec v kategorii H 50, jenž Bohemii vynechává. Tomu se povedlo po úvodním čtvrtém místu dokonce vyhrát druhou sprintovou etapu. Na klasice byl opět čtvrtý a celkově také. Na bronz mu v součtu časů scházely tři minuty.