Po více než půlroční pauze rozehráli své mistrovské soutěže družstev rovněž stolní tenisté v kraji prvním kolem. Karlovarský kraj je nyní rozdělen na dvě skupiny po 9 týmech a pouze vítězové obou skupin postoupí přímo do divize. Protože letos čeká tabletenisty reorganizace krajských soutěží, je o co hrát. Týmy na druhých až pátých místech vytvoří základ krajského přeboru první třídy (KP–1). Celky, které se po skončení letošního ročníku umístí na místech šestých, čeká ještě baráž a pouze vítěz postoupí do KP–1, poražený pak spadne do nově vytvořené soutěže krajského přeboru druhé třídy (KP–2), kam rovněž automaticky přejdou týmy na 7.–9. místech.

Družstvo KST Lázně Františkovy Lázně B, které loni sestoupilo z divize, se úplně rozpadlo. Hostující Ivan Dospíšil se vrátil do mateřského oddílu Jiskry Aš, odešli rovněž dva hráči základního kádru a to Martin Čonka (do Ostrova) a Jaroslav Černík (do Kynšperka) – oba tak budou i nadále působit v divizi. Protože druholigový kádr áčka posílil devatenáctiletý Petr Blažek z Tachova, hrající loni v Plzni rovněž druhou ligu, veteránský vicemistr světa Jaroslav Hrčka může hrát jako jednička právě v týmu Karlovarského krajského přeboru. To se ukázalo jako veliký morální i herní doping pro oslabený kádr rezervy Františkolázeňských.

Baník Svatava B – KST Frant. Lázně B 4:10

Hostím vyšel úvod střetnutí na jedničku, obě čtyřhry vyhráli v poměru 3:0 a ujali se vedení 2:0. Hrčka si pohrál s Holečkem a zvýšil na 3:0. Pak však Hrádek nestačil na domácího Nerada a Průcha na Vodrážku (oba podlehli 1:3) a rázem to bylo 3:2. Posledním členem vítězného týmu byl však velezkušený Kopecký, který zdolal 3:1 Kottusche a upravil na 4:2 pro hosty. Hrčka nezaváhal ani v dalším duelu, porazil opět snadno Nerada a zvýšil na nadějných 5:2. Jenže přišly opět dvě porážky Františkolázeňských (Hrádek podlehl v pětisetovém boji Vodrážkovi a Průcha Kottuschovi) a na ukazateli svítil stav 4:5 pro hosty. Pak však přišla šňůra pěti výher v řadě, když Kopecký zdolal Holečka 3:0, stejným poměrem pak zdolali Hrčka Vodrážku, Hrádek Kottusche, Průcha Holečka a Kopecký Nerada a pro jistotu ještě na vedlejším stole skončil dříve vítěznou bitvu v poměru 3:0 Hrčka nad Kottuschem, ale protože utkání končí desátým vítězným bodem, tato výhra se mu počítá pouze do osobního hodnocení. Hrčka tak jasně vede žebříček úspěšnosti po prvním kole, když má stoprocentní úspěšnost a skóre 12:0.