Mariánské Lázně/Sportovní klub thajského boxu Ravána gym o.s. Mariánské Lázně a společnost SPORT-SERVIS Mariánské Lázně pořádají Galavečer thajského boxu – Noc boje III, která se uskuteční 4. října od 19 hodin na zimním stadionu v Mariánských Lázních.
Boxerské zápasy tohoto typu, kde se kromě technik klasického boxu používají i techniky kopů, loktů a kolen, jsou již mediálně velmi známé po celém světě.

Tato akce je již třetí v pořadí. První dvě velmi úspěšné se uskutečnily v tachovské sportovní hale.
Galavečer Noc boje III. se uskuteční pod záštitou C.M.T.A. (Czech Muay Thai Association) www.czechmuaythai.cz
Na programu je devět zápasů. Z toho jeden dětský do 9 let v plných pravidlech thajského boxu. Mariánské Lázně bude reprezentovat pět bojovníků z mariánskolázeňského klubu včetně nadaného Dominika Novotného (9let). Dále je na programu Exhibice Ninjutsu v podání klubu z Plané.
Mezi nejprestižnější, nejžádanější a nejznámější bojovníky v M. Lázních a okolí, kteří stanou mezi provazy jsou: Roman Dostál – Cheb ( 5 fights), Antonín „MEDVĚD“ Dušek – Tachov (16 fights) - 2. místo na mistrovství Evropy I.F.M.A., Jaroslav „KONDOR“ Švehla – Mariánské Lázně (18 fights) - druhé místo na mistrovství České republiky v Kickboxu.

Svoji účast potvrdili rovněž borci Luboš „HYENA“ Vrňata a Otakar Petřina (v hudebním světě je znám jako MARPO). Oba dva jsou z Hanuman Gym Praha.
„Musím upozornit na fakt, že se nejedná o běžné sportovní, soutěžní závody. Noc boje je nejen boxerská, ale i zvuková a světelná show na velmi profesionální úrovni. Kolem boxerského ringu je postavena veliká rampa, na níž jsou zavěšeny různé světelné efekty a zvukové soustavy, které se starají o vynikající a nezapomenutelnou show, srovnatelnou s celoevropskou scénou thajského boxu,“ připomněl trenér mariánskolázeňského klubu Jaroslav Švehla.

První ročník Noc boje navštívilo něco přes 1000 diváků. Na Noc boje II. jich přišlo kolem 1400. Pro velký zájem se tato akce přestěhovala na zimní stadion v Mariánských Lázních kde je kapacita okolo 3000 diváků.V říjnu se očekává návštěvnost daleko větší než v minulých ročnících.