Prvním tiketem, který se na sportovní straně objeví v úterním vydání, startuje podzimní Tip liga Chebského deníku. Další kupon vyjde ještě ve středu. Pro nováčky dnes přinášíme pravidla včetně návodů na tipování.
Tipovat může každý


Tip liga Chebského deníku je čtenářská soutěž v tipování výsledků fotbalových utkání třetiligových, divizních, krajských a okresních soutěží. Zúčastnit se může každý - muž, žena i celá rodina s výjimkou zaměstnanců vydavatelství Vltava-Labe-Press. Skládá se ze třinácti kol, pokud však budou některá odložena, může být soutěž zkrácena.
Pro účast v soutěži je nutné zajistit si v každém kole tiket, který bude vycházet v našem deníku vždy na úterní výsledkové a středeční sportovní straně. Možnost vyplnit jej bude i po internetu na adrese: www.mojenoviny.cz.
Jak na to?


Je třeba vyplnit tipy známým způsobem: 1 (výhra domácích), 0 (remíza) a 2 (výhra hostů), a doručit tiket do redakce (Náměstí krále Jiřího v Chebu) tak, aby ho měla k dispozici nejpozději pátek do 16 hodin! Přespolní soutěžící mohou tikety buď posílat poštou (musí dojít v pátek), nebo odevzdávat na příslušná sběrná místa, která jsou uvedena na tiketu ve spodní části, a to nejpozději ve čtvrtek do 19 hodin! (Sběrné místo v Chebu je jako tradičně v redakci, nebo v restauraci Na Hraběcím, Dyleňská 32, nebo v Mariánských Lázních v restauraci Na Viktorce – sportovní stadion u Ferdinandova pramene).
Tikety není možné opisovat či kopírovat. Do soutěže bude zařazen vždy pouze originální tiket nebo tip zaslaný po internetu a pomocí SMS (do pátku!). Každý soutěžící však musí začít hru kuponem, který vychází v Chebském deníku. Až poté může zasílat tipy mailem nebo mobilním telefonem pomocí SMS!
Neúplně, nesprávně nebo nečitelně vyplněný tiket nebude do soutěže zařazen!
Odesláním prvního tiketu se soutěžící přihlásí do soutěže (může tak učinit kdykoliv v jejím průběhu) a redakcí mu bude přiděleno identifikační číslo, které se dozví z novin z průběžného pořadí. Každý, kdo poprvé vstupuje do hry, tedy napíše do kolonky pro číslo N- jako nováček, v dalším kole už píše své číslo, které mu bude přiděleno! Nezapomeňte: identifikační číslo se pak musí v průběhu dalšího tipování vždy uvádět na tiket do příslušné kolonky! Soutěžící, kteří chtějí tipovat mobilním telefonem, vypíší do tiketu čtyřmístné heslo, které si musí zapamatovat.
Za každý správný tip na výsledek utkání získává soutěžící dva body, za špatný tip je mu jeden bod odečten (nebude-li utkání mimořádně sehráno, nebudou za něj body ani odečítány, ani přičítány). Každý soutěžící pak bude mít v průběhu soutěže svou kladnou či zápornou bilanci, která bude prezentovat jeho úspěšnost v tipování. Touto bilancí zaujme místo v žebříčku, který budeme pravidelně zveřejňovat každý týden, vždy v úterý (pokud to nebude zrovna svátek, pak se posune vše o jeden den).
Při rovnosti bodů
rozhoduje supertrefa


Budou-li mít dva nebo více soutěžících shodnou průběžnou bilanci, rozhodne o jejich pořadí v žebříčku zisk z posledního kola, bude-li stejný, tak z předposledního atd. Pouze v případě, dosáhnou-li soutěžící ve všech kolech shodného zisku, rozhodne o pořadí úspěšnost v tzv. supertrefě, což je tipování na přesný počet vstřelených branek ve všech utkáních daného kola.
Návod pro SMS
hlasování


Soutěžící mají opět možnost tipovat pomocí svých mobilních telefonů.
SMS zpráva má tuto podobu: TPL CH0001 1234 01 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 32.
Jednotlivé znaky v SMS zprávě znamenají:
TPL musí být zadáno vždy, určuje, jakou hru hrajete
CH0001 identifikační číslo hráče, které vám přidělila redakce
1234 heslo, které jste si určili při prvním hlasování tištěným kuponem a které vám redakce zadala do systému
01 číslo kola, pro které posíláte hlasování (mění se podle čísla kola)
deset čísel volby vašich tipů každý tip můžete volit podle odhadovaného výsledku zápasu (každý tip musí být oddělen mezerou). Tipovat můžete takto: 1 vítězství domácích, 2 vítězství hostí, 0 remíza
32 výsledek správné trefy - tip na celkový počet vstřelených gólů za aktuální kolo.
SMS zprávu pošlete na číslo: 9001106!
V každém kole redakce vyhlásí nejúspěšnějšího tipující daného kola, který bude odměněn.
O vítězi při rovnosti bodů rozhodne opět supertrefa, to znamená, že pokud budou mít dva hráči po prvním kole např. 14 bodů a v deseti zápasech padne 32 branek, kolo vyhraje ten, který bude nejblíže v tipování vstřelených branek.
Tři nejlepší tipující obdrží na konci soutěže hodnotné ceny, které jim budou předány na společné večeři po skončení soutěže v některé z chebských restaurací. Slavnostního předání cen se jako tradičně zúčastní nejlepších jedenáct soutěžících.