A turnaj to byl pro chebskou posádku vskutku povedený, vůbec poprvé v historii ovládli turnaj v nejlepším výkonnostním koši.

Turnaj začal pro Cheb výborně, mladíci se sovičkou na prsou si nejprve poradili s celkem Slavie Plzeň. Před utkáním se očekávala vyrovnaná bitva tradičních soupeřů, předpovědi však vzaly brzy zasvé. Chebští si s chutí zastříleli a svého soka deklasovali v poměru 8:3.

„Byl to dobrý start do turnaje, hráli jsme dobře s míčkem, měli jsme dobrý pohyb a přidávali branky. Jsem rád, že se objevují v zápasech prvky, které trénujeme. Teď ve volnu, kdy měly děti prázdniny, jsme přidali tréninky a neslo to své ovoce,“ nechal se slyšet po úvodním vítězství mladý lodivod Matěj Voborník.

Ve druhém měření sil na turnaji si Chebští v utkání, které nenabídlo příliš pohledný florbal, poradili s Karlovými Vary 3:1, zapsali druhé vítězství a opět se mohli těšit na finálový duel. Třetí turnajový den, třetí finále a potřetí duel s FBŠ Plzeň. Dobře známí soupeři opět vedli bitvu velmi vyrovnanou a opět o osudu utkání musely rozhodnout až nájezdy. Tentokrát byli v loterii šťastnější Chebští, kteří rozpoutali v hale nefalšovanou radost.

„Jsme samozřejmě rádi, že jsme turnaj dotáhli do vítězného konce. Nájezdy jsou vždycky trošku loterie, hraje v nich roli spousta faktorů. Tentokrát jsme byli šťastnější také díky výbornému brankáři Radáčovi, který za sebe nepustil jediný pokus. Klukům bych chtěl poděkovat za odvedenou práci,“ hodnotil vítězný finálový duel Voborník.

Chebští mají v aktuální sezoně za sebou devět soutěžních utkání, ve kterých zapsali pouze jedinou porážku. Vskutku výbornou bilanci však chtějí natáhnout.

„Chceme pokračovat v nastolené práci. Víme, že bez tvrdé práce to nepůjde a nebudeme se zlepšovat. Kluci to vědí a musím je pochválit za jejich přístup, pracuje se s nimi velmi dobře, mají zájem a chceme postupně posouvat naše hranice a celý chebský florbal. Jdeme s pokorou dál,“ upozorňoval Voborník.

Vystoupení jeho svěřenců v dosavadních turnajích dělá výbornou reklamu nejen univerzitnímu klubu Akademik, ale také městu Cheb. „Věříme, že budeme pokračovat v dobrých výsledcích. Samozřejmě bych rád poděkoval tímto celému oddílu za podmínky, které nám připravuje, a za podporu městu Cheb,“ dodal závěrem chebský trenér.

Akademici jsou aktuálně druzí, o jediný bod za vedoucím celkem tabulky. Pouze vítěz celé soutěže se kvalifikuje na závěrečný turnaj, který je vrcholem této věkové kategorie, a sice mistrovství republiky. (jav)