„První utkání, které jsme svedli s Hvězdou Cheb o přímý postup do celorepublikové soutěže, která nese název Žákovská liga, lépe zvládly hráčky Chebu, které vyhrály 17:13, a do odvetného utkání tak měly lepší výchozí pozici,“ vracel se k prvnímu měření házenkářských sil trenér Kynžvartu Jiří Maršík a hned připojil: „Blíže k postupu tak měly hráčky Hvězdy, i přesto jsme zamířili k utkání s velkým odhodláním nechat na palubovce maximum a o přímý postup se porvat až do konce.“ A povedlo se. Kynžvart zvládl odvetnou bitvu a mohl se radovat z přímého postupu. „Věděli jsme, že pokud se vyvarujeme chyb, budeme proměňovat nejen šance z dobrých střeleckých pozic, ale i sedmimetrové hody a pokud pomohou i brankářky, nejsme bez šance,“ odtajnil předzápasovou taktiku Maršík.

A to se potvrdilo. Ze strany hráček Kynžvartu bylo vidět velké zlepšení a byla z toho důležitá, postupová výhra. „Utkání bylo vyrovnané, bojovné a tvrdé z obou stran. Já bych řekl, že asi rozhodujícím momentem bylo čtyřicet pět sekund v samotném závěru prvního poločasu, kdy se našim děvčatům podařilo vstřelit dvě branky při našem oslabení, a tím do šaten odkráčet se čtyřbrankovým vedením,“ narážel Maršík na poločasové vedení svého výběru v poměru 11:7. I ve druhé polovině utkání tvrdily házenkářskou muziku především hráčky Kynžvartu, které si během druhého poločasu vytvořily až devítibrankový náskok.

„Bohužel v závěru utkání už se nám nepodařilo skórovat, i když šance na to byly. To ale nijak neovlivnilo skutečnost, že nám tento výsledek zaručil přímý postup do Žákovské ligy, a tím jsme se vyhnuli dalším kvalifikačním utkáním,“ ohlédl se za druhým poločasem Maršík a závěrem přidal: „Jsem rád, že nám to vyšlo. Chebským přeji úspěch v kvalifikaci a pevně věřím, že se v Žákovské lize potkáme, protože i jejich děvčata tam patří. Našim svěřenkyním děkuji za nasazení, bojovnost a chtíč po vítězství, který je na chebské palubovce zdobil, a gratuluji jim k postupu. V neposlední řadě děkuji kolegům z realizačního týmu za skvělou a bezchybnou spolupráci.