A je to tady. Oblíbená tipovací soutěž Hamé Tip liga čtenářů Deníku opět startuje. Odstartuje prvním kuponem, a to v pondělí 18. března. Kupony pak budou vycházet pravidelně na sportovních stránkách od pondělí do čtvrtka. Tentokrát však čekají jarní Tip ligu dvě velké změny.

Ta první se týká sloučení okresů do krajské Tip ligy, to znamená, že čtenáři z Karlovarska, Sokolovska a Chebska budou tipovat deset utkání ligových či krajských fotbalových soutěží ve společné Tip lize.

Druhá změna se týká tipování po internetu, které bylo z technických důvodů zrušeno. Jinak vše zůstalo zachováno. Odměněni tradičně budou nejen vítězové konečného pořadí, ale také vítězové jednotlivých kol, kteří se tak mohou těšit například na dárkové koše od společnosti Hamé, dále pak na vouchery v hodnotě 500 Kč od Pizzerie u Arény či další zajímavé ceny od pivovarů Bakalář či Permon.

Jak tipovat

1. Pomocí hlasovacího kuponu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu svých redakcí nebo do sběrných schránek Tip ligy Deníku (Mariánské Lázně restaurace Na Viktorce vždy do čtvrtka do 19 hodin!). Obálku se soutěžním kuponem zřetelně označte slovy „Tip liga".

Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a dále vyplní své číselné heslo a ostatní údaje jméno, příjmení, adresu, telefon, e-mailovou adresu a odpoví na dotaz: zda je, nebo se chce stát předplatitelem Deníku.

Upozorňujeme soutěžící, že při nevyplnění těchto údajů nebude kupon zařazen do soutěže!

Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce.

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu nový hráč zjistí své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování

Kupon obsahuje 10 fotbalových zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.

Hráč dále vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn. že maximum je 20 bodů, minimum 10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů.

Uzávěrka kola

Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek je každý pátek v 16 hodin a platí pro všechny redakce, a to Karlovarský deník, Chebský deník a Sokolovský deník. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující datum poštovního razítka.

Všem čtenářům přejeme úspěšné tipy.