Stolní tenisté klubu Lázně Františkovy Lázně, hrající druhou ligu družstev, vstoupili do nové sezóny vítězně. Na domácích stolech ve 2. základní škole v Chebu porazili tým Slavoje Praha vysoko 10:3.

Základ k přesvědčivé výhře položili domácí už po odehraných úvodních deblech, ve kterých pár Blažek s Klepáčkem nedali šanci hostujícím Šmatlákovi a M. Kubátovi a zvítězili v poměru 3:1. To druhá dvojice lázeňských, ve složení Sys, Hrčka, musela o vítězství nad párem J. Kubát, Gajdoš bojovat plných pět setů, ale nakonec přidala do konečného účtování cenný druhý bod.

Na vysokém vítězství Západočechů se stoprocentním ziskem podíleli Petr Blažek a Radek Sys. Blažek dokázal přehrát nejprve Michala Kubáta 3:1, poté zdolal Gajdoše hladce 3:0 a nejvíce jej potrápil Jan Kubát, kterého udolal až v pěti setech.

Radek Sys vyhrál nad Gajdošem 3:1, s Kubátem svedl vítěznou pětisetovou bitvu a se Šmatlákem si poradil 3:0.

Pavel Klepáček dokázal sice vyhrát dvakrát, ale do celkového skóre se mu počítala pouze výhra 3:1 s M. Kubátem. Druhý duel s Gajdošem v poměru 3:0 už se nepočítal, protože na vedlejším stole zápas Blažka s Kubátem skončil až po odehrání tohoto, ale v zápise byl uveden dříve. Pavel si tak připsal výhru pouze do osobního ohodnocení.

Desátý bod připsal nestárnoucí veterán Jaroslav Hrčka, který po dvou hladkých prohrách v poměru 0:3 vydřel v pěti setech cenné vítězství s M. Kubátem.
Po prvním kole jsou františkolázeňští stolní tenisté na druhém až třetím místě, společně s týmem Prachatic jen díky skóre, vedoucí Liberec totiž vyhrál 10:2.

Příznivci nejmenšího míčku se mohou přijít podívat na další dva domácí duely v sobotu 17. října od 15. hodin, kdy domácí přivítají celek El Niňa Praha a v neděli 18. října od 10. hodin, kdy se v tělocvičně 2. ZŠ Cheb představí hráči Sokola Kr. Dvůr.

(pp)