Druholigoví stolní tenisté Františkových Lázní měli opět výhodu domácího prostředí, ale ve dvojutkání získali pouze dva body za sobotní remízu, v neděli už na svého soupeře nestačili.

KST Lázně Fr. Lázně 9

EL Niňo Praha 9

Domácí vyhráli obě úvodní čtyřhry, když Blažek s Klepáčkem porazili Tomečka s Reitšpiesem 3:1 a Sysovi s Hrčkou stačily na Hájka s Kuchařem pouhé tři sety. Na 3:0 pak výhrou nad Kuchařem v poměru 3:1 zvýšil Petr Blažek, který byl opět velkou oporou Františkolázeňských, protože ani v dalších svých třech duelech nezaváhal a postupně porazil stejným poměrem setů jak Reitšpiese, tak i Tomečka a Hájka. Škoda jen, že dalším hráčům už se tolik nedařilo, Radek Sys bodoval pouze dvakrát, Pavel Klepáček jen jednou a Jaroslav Hrčka nedokázal vyhrát ani jednou. Přestože se utkání pro domácí vyvíjelo od počátku nadějně – vedli postupně 3:0, 4:3,6:5, 7:6 a 9:7 - poslední dva duely jak Klepáček, tak i Hrčka nezvládli a prohráli oba shodně 0:3.

„Já už nevím co hrát,“ stěžoval si po utkání nejstarší hráč týmu Hrčka. „První set vyhraji, soupeř si na mou hru zvykne a pak už nemám nic, čím bych jej překvapil.“ A měl pravdu, všechny předcházející tři duely začal vítězným prvním setem, ale s Tomečkem prohrál 1:3, s Hájkem dokonce až po pětisetovém maratonu, s Kuchařem sice 1:3, ale druhý set 13:15, třetí 12:14 a poslední 11:13, tedy ani jeden v normální koncovce. Druhý set v posledním prohraném duelu s Reitšpiesem skončil v jeho neprospěch dokonce 15:17. Po třech a půl hodinách vzrušující podívané se oba soupeři rozešli smírně.

„Ostuda to rozhodně není, loni jsme se stejným soupeřem dvakrát prohráli, vždyť se pravidelně pohybuje v popředí tabulky,“ lakonicky okomentoval remízu zkušený Radek Sys a dodal: „Zítra to bude asi rychlé, hrajeme proti soupeři, který ještě vloni hrál první ligu.“

KST Lázně Fr. Lázně 2

Sokol Kr. Dvůr 10

Prorocká slova Radka se naplnila vrchovatě, domácí sice po úvodních čtyřhrách drželi stav 1:1, protože Klepáček s Blažkem vydřeli bod pětisetovou výhrou nad párem Glásl, Alka, ale to bylo na dlouhý čas z jejich strany vše. Sys s Hrčkou nestačili na Vorlíčka s Flíčkem a podlehli jim 1:3. Také dalších sedm dvouher skončilo vítězstvím hostí a na ukazateli skóre svítilo hrozivých 1:8. Přesto to nebylo tak úplně jednoznačné, vždyť jak Klepáček, tak i Hrčka prohráli až po pěti setech. O dosavadní neporazitelnost přišel Blažek, ale porážka se zkušeným Gláslem není ostudou. Blažek byl právě tím, který přidal druhý bod domácích pětisetovou výhrou nad Flíčkem, když vstal z mrtvých a po dvou prohraných setech se vzchopil a utkání zvrátil ve svůj prospěch. Přesto Petr Blažek zůstává nejlepším borcem domácích s bilancí osmi výher a jedné prohry z odehraných tří kol druhé ligy.

Františkolázeňští stolní tenisté jsou se šesti body prozatím v průběžném pořadí sedmí s vyrovnanou bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné prohry. Stejně bodů mají na svém kontě pražští hráči týmu El Niňa, ale mají o trochu lepší skóre. Vedou Prachatice s plným počtem 9 bodů.

Nyní čekají hráče KST Františkovy Lázně dva zápasy na stolech svých soupeřů a sice v Děčíně a Litoměřicích, doma se opět představí až 14. a 15. listopadu, kdy do Chebu přijedou Tabletennisté Makovic a Elizzy Praha.

PETR PRUCHA