To se jeden den v květnu, na místě, které si pořadatel zvolí, odehraje orientační odpoledne, určené hlavně pro nejširší veřejnost. Jedná se primárně o propagaci toho sportu, který se dá provozovat v jakémkoliv věku a není k němu potřeba mít kdovíjakou kondici nebo obratnost.

V tomto případě se jedná spíš o hru. Členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK připravili na středu 15. května v Přírodním parku u Prelátova pramene tři různé orientační disciplíny: bludiště v řídce zalesněném hájku – tzv. Camel OB (zde se nejedná o reklamu na cigarety, ale o úsporný velbloudí pohyb), orientační putování areálem s filmovým a knižním kvízem a pro ty odvážnější i model běžného závodu s mírnějšími parametry.

Teď už zbývá jediné: zvednout se a přijít si to odpoledne mezi 16. a 18. hodinou vyzkoušet. Škarohlídům, kteří by vznesli námitku „já bych se stejně ztratil“, lze jenom opáčit: to je možné, ale každý se vždycky našel.

Pro každého účastníka mají pořadatelé připravenou upomínku. Největší odměnou ale určitě bude hřejivý pocit „já jsem to zvládl“.

Pohár Karlovarského kraje.
V lázních zaslouženě triumfoval výběr chebského USK Akademik