Florbalové náčiní mu přirostlo k srdci. Doslova. Již deset let rozdává florbalovou radost svými kousky v trikotu FB Hurrican Karlovy Vary sedmnáctiletý forvard Ondřej Ančinec, který je oporou juniorského výběru v CE lize juniorů a na svůj účet si připsal i start v dresu A-týmu Varů v 1. lize.

Mládež hurricánů je zpět v tréninkovém procesu.
Mládež hurricánů je zpět v tréninkovém procesu

Ondřeji, prozradíte nám, kdy jste s florbalem začínal?

S florbalem jsem začínal v roce 2011 v Karlových Varech.

Jak jste se dostal právě do florbalového klubu v Karlových Varech?

Poté co jsem, stejně jako můj starší bratr, skončil s fotbalem, tak jsem jako on začal s florbalem, takže mě přivedl k florbalu starší brácha.

Jakou školu studujete, dá se studium s florbalem vůbec skloubit?

Studuji Střední průmyslovou školu v Ostrově a pro mě díky pozdějším tréninkům jde škola a florbal skloubit bez větších problémů.

Jaký je váš doposud největší florbalový zážitek?

Můj osobní největší zážitek je výběr do širšího výběru reprezentace U15.

Jak vidíte svou florbalovou budoucnost, máte nějaké ambice ve své kariéře?

Osobně svoji budoucnost nechávám otevřenou čemukoliv. Určitě bych si chtěl někdy zahrát zdejší nejvyšší soutěž anebo někde v zahraničí.

Florbalové hurricany povede Martin Kratochvíl (vlevo).
Florbalové hurricany povede Martin Kratochvíl

Prozradíte, co rád děláte ve svém volném čase?

Trávím rád čas s kamarády nebo sportem. Rád se procházím obzvlášť po lomech. Vyrazím na kolo nebo si zahraji něco na počítači či playstationu. Také si občas zacvičím. Obzvlášť se rád kouknu na nějaký sport v televizi, jak fotbal nebo hokej, tak i basketbal.

Závěrečná otázka pro inspiraci. Čím nejúspěšněji zabíjíte volný čas v době pandemie koronaviru a přísných vládních opatření?

Když to jde, trávím čas s přáteli, nebo pokud to nejde, tak si doma zacvičím, abych se udržel aspoň nějak ve formě, anebo si zahraji nějakou hru sám či s přáteli.