Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás.

V jeden den, přesně v jeden čas vybíhají s živým startem na vlnách Radiožurnálu tisíce běžců po celé České republice– ať už jako součást hlavních závodů nebo ve školách.

Tradičně se zapojí do T-Mobile Olympijského běhu také Karlovarský kraj, když ve středu 19. června se uskuteční dva běhy, a to v Karlových Varech a v Ostrově.

V Karlových Varech je nachystán závod ve volnočasovém areálu Rolava, kde vše odstartuje v 16.30 závodem dětí, které budou zdolávat trasy 500 a 1300 metrů. V 18 hodin přijdou na pořad dospěláci, kteří budou zdolávat okruh o délce 5000 metrů.

Běhat se bude i v Ostrově v zámeckém parku. Tam je naplánován závod dětí na 17 hodin. O hodinu později, tedy v 18 hodin přijde na pořad start hlavního závodu, během kterého budou běžci absolvovat tři okruhy, které dohromady měří 5000 metrů.